Премія Верховної Ради України


Статті про освіту в Україні

Двоє запорізьких освітян - Світлана Палець та Яніна Овсієнко стали лауреатами щорічної премії Верховної Ради України. Нагороди - нагрудні знаки, дипломи лауреатів та грошові премії їм вручив особисто голова парламенту Володимир Литвин.

Лауреат премії ВРУ Світлана Вікторівна Палець працює директором центру розвитку дитини «Лазурний» у м. Запоріжжя. Це один з перших закладів, який, за ініціативи Світлани Вікторівни, розпочав роботу в Україні. Протягом трьох років на його базі проводився експеримент з пошуку нових форм роботи з дітьми дошкільного віку. За результатами експерименту було напрацьовано положення про центр розвитку дитини, яке стало підґрунтям для розробки загальнодержавного положення.

Яніна Миколаївна Овсієнко понад 15 років керує Малобілозерською естетичною гімназією-інтернатом «Дивоствіт». Вона нагороджена нагрудним знаком «Відмінник освіти ім. Антона Макаренка», має звання «Заслужений працівник освіти України». Саме завдяки ініціативам цієї людини Малобілозерська загальноосвітня сільська школа перетворилася на естетичну гімназію, де діти отримують не тільки середню освіту, а й навчаються гончарству, освоюють художні спеціальності. Протягом останніх трьох років на базі гімназії-інтернату проводиться міжнародний пленер митців з художнього профілю.

Довідково: премія Верховної Ради України педагогічним працівникам загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних закладів встановлена у 2007 році. Цього року її лауреатами стали 27 освітян з різних куточків України.

Премія Верховної Ради України