Десятка кращих університетів 2013 р для вивчення IT


Статті про освіту в Україні

Компанія «QS» представила «QS computer science ranking 2013», який визначає кращі світові університети для вивчення інформаційних технологій. У порівнянні з минулорічним рейтингом рейтинг цього року відносно стабільний: у десятку кращих потрапив лише один новий університет і один з неї вибув.
Загалом в рейтингу представлено 200 університетів із 35 країн, серед яких лідирують Сполучені Штати Америки. Усього в Топ-200 увійшло 40 американських університетів, 18 університетів з Великої Британії, 15 австралійських, 13 німецьких і по 8 з Канади, Китаю та Японії.
КРАЩА ДЕСЯТКА
1. Массачусетський технологічний інститут (США)
Тут жодних сюрпризів. Всесвітньо відомий Массачусетський технологічний інститут (MIT), який став першим технологічно орієнтованим ВНЗ у списку QS World University Rankings минулого року, дуже добре відомий у сфері інформаційних технологій. На підставі глобального опитування вчених, проведеного QS, найвищу оцінку Массачусетський технологічний інститут отримав за академічну репутацію.
2. Стенфордський університет (США)
На іншому кінці Сполучених Штатів, у сонячній Каліфорнії, Стенфорд залишається найближчим суперником Массачусетського технологічного інституту в галузі компютерних наук. Стенфорд поступається MIT за показниками академічної репутації та репутації серед роботодавців, але має трохи вищу оцінку за цитованістю досліджень.
3. Оксфордський університет (Велика Британія)
Піднявшись на 3 місце з минулорічного 6-го, Оксфорд має добрі оцінки по всіх трьох показниках, але особливо за репутацію серед роботодавців. Проте найвищий бал за цим показником отримав давній суперник університету – Кембрідж.
4. Університет Карнегі-Меллон (США)
Спустившись на одну позицію в цьому році, Карнегі-Меллон зберігає надзвичайно високу репутацію в компютерних науках – тільки MIT має більш високий рейтинг за цим показником. Крім того, цей університет досить добре готує студентів до майбутньої професійної діяльності: школа компютерних наук університету Карнегі-Меллон очолила список американських коледжів з найбільш високооплачуваними випускниками, який був підготовлений компанією «Nerd Wallet» на початку 2013 року.
5. Кембріджський університет (Велика Британія)
Кембрідж повільно наздоганяє Оксфорд у рейтингу вивчення інформаційних технологій, піднявшись з 7-го місця в минулому році. Найбільш високу репутацію він має серед роботодавців, але, як і раніше, поступається Оксфорду через трохи менші бали в академічному опитуванні та цитованості досліджень.
6. Гарвардський університет (США)
Спустившись на одну позицію в цьому році, Гарвардський університет найбільш сильний у показнику репутації серед роботодавців. Справді, якби рейтинг університетів з IT був заснований виключно на думках роботодавців, Гарвард був би третім після Кембріджа й Оксфорда.
7. Каліфорнійський університет у Берклі (США)
Опустившись із четвертої позиції минулого року, Каліфорнійський університет у Берклі є останнім представником США в цій на половину американській десятці. Його найвища оцінка – за цитованістю досліджень (у Топ-10 тільки Стенфорд має більш високий бал за цим показником). Прінстон (що вибув з десятки на 11-у позицію в цьому році) має більш високий бал за цитованістю, але найвищий загальний бал за цим показником належить ірландському University College Dublin.
8. Національний університет Сінгапуру (Сінгапур)
Піднявшись на одну позицію в цьому році, флагман сінгапурських університетів не самотній у рейтингу: сінгапурські Nanyang Technological University та Singapore Management University також піднялися цього року на 22-е та 101–150 місця відповідно.
9. ETH Zurich (Швейцарія)
Опустившись на одну позицію в цьому році, швейцарський ETH Zurich знову показує хороші результати. У рейтингу ВНЗ у сфері IT до нього приєдналися швейцарські Ecole Polytechnique Federale de Lausanne, який стабільно посідає 17-е місце, та University of Zurich, який посідає місце у групі 101–150.
10. Університет Гонконгу (Гонконг)
І, нарешті, найбільш вражаючий рух угору у верхній частині рейтингу демонструє університет Гонконгу, який стрибнув у Топ-10 із 21-го місця. У топ-200 увійшли ще чотири гонконгських університети, серед яких Hong Kong University of Science and Technology (HKUST), який піднявся на 12-ту позицію, та Chinese University of Hong Kong (CUHK), який здійснив стрибок із 41 на 19-е місце.

Університет, Інформаційні технології