Рейтинг десяти найбільш затребуваних мов у британському бізнесі


Статті про освіту в Україні

За їх словами, співвідношення затребуваності знання тієї чи іншої мови останніми роками значно змінилося. За результатами дослідження, був складений рейтинг десяти найбільш затребуваних мов у британському бізнесі.
В умовах глобалізації та економічної кризи йде швидка зміна акцентів – країни, які ще 10 років тому були безперечними світовими лідерами, сьогодні пішли в тінь, а їхнє місце зайняли нові гравці. Такі тенденції спричиняють необхідність налагодження нових контактів, а отже, і нових знань.
Нещодавно обраний президент Фінляндії прийняв рішення брати уроки російської мови, обґрунтувавши своє рішення тим, що рівень взаємин з Росією вимагає від фінських політиків налагодження «прямих» контактів, що виключають мову третіх країн.
Його прикладу послідував і президент Ірландії Майкл Хіггінс. 71-річний політик і його дружина, колишня актриса Сабіна Койне, закінчили курси базової іспанської у себе на батьківщині, після чого Хіггінс вирішив покращити свої знання та присвятив 3 тижні відпустки заняттям у Міжнародному університеті Менендеса Пелайо (UIMP), що розташований у іспанському Сантандері. Президент розповів, що згодом він має намір відвідати Чилі, Аргентину та Бразилію і сподівається, що набуті знання допоможуть йому під час переговорів.
У той час як політики тільки починають усвідомлювати необхідність «прямих» контактів з новими лідерами світової економіки, то в бізнесі дана тенденція вже спостерігається впродовж кількох останніх років.
На думку фахівців з The Daily Telegraph, реальний стан на ринку праці відрізняється від того, що викладають у школах та університетах більшості країн. Вони склали список найбільш затребуваних мов роботодавцями Великої Британії.
На десятому місці, в першу чергу завдяки Бразилії, опинилася португальська мова. Бразилія нещодавно обігнала Велику Британію і стала шостою економікою світу. А враховуючи проведення Чемпіонату світу з футболу та літніх Олімпійських ігор-2016, португальській мові забезпечено ще й солідну рекламу.
Секретар по культурі Джеремі Хант провів два роки, викладаючи англійську в Японії, а знання японською стало в нагоді в нещодавній поїздці торговельної делегації до цієї країни. Російська мова отримала в рейтингу восьме місце. Відносини з росіянами не були особливо теплими з кінця Холодної війни. Однак, відповідно веб-сайту британського уряду, Росія - це самий швидко зростаючий ринок експорту Великої Британії.
Сьоме місце посіла кантонська мова, що розповсюджена на півдні Китаю та якою спілкується більшість британців, які пов'язані з Гонконгом. Це рідна мова приблизно для 70 млн людей.
Всі, хто сумнівається у важливості арабського бізнесу у Великій Британії, мають подивитися на Шард - найвищу будівлю Західної Європи, яку було побудовано завдяки катарським інвестиціям, або просто запитати у фан-клубі футбольного клубу "Манчестер Сіті". Арабська мова стала активно поширюватися в Британії разом з величезними грошима шейхів.
Польська увійшла до топ-5, набравши 19% у рейтингу менеджерів Великої Британії. Імміграція поляків до Великої Британії часто ставала темою для заголовків газет, але Польща також і найбільший ринок споживачів в ЄС, а також є єдиною країною Євросоюзу, яка досі уникає економічної кризи.
Офіційна мова Китаю (північно-китайська) є однією з пріоритетних іноземних мов для британських менеджерів. У 2006 році коледж Брайтона став першою школою у Великій Британії, яка ввела китайську, як обов'язкову мову для всіх 13-річних учнів.
Іспанська мова вважається однією з головних європейських мов, але також і мовою швидко зростаючих економік країн Латинської Америки. Також вона стає більш поширеною і в США. Іспанська була оцінена, як корисна мова 37% роботодавців.
Можливо, французька мова відчуває незначний спад з боку освітньої системи Великої Британії, але знання французької залишається важливим для половини роботодавців країни.
Німеччина - найбільший ринок експорту британських товарів, окрім США. Це найбільша економіка Європи, яка поки що справляється з кризою єврозони. Тому не дивно, що британські компанії наймають працівників, які вміють спілкуватися німецькою.

Рейтинг, мова