Іноземна мова з доставкою додому. Як не впасти на старті?


Статті про освіту в Україні

Штурмували англійську, іспанську, німецьку, але безрезультатно? Поділюся парочкою психологічних фішок, які допомогли мені засвоїти чотири іноземні мови.
Головний висновок: уся проблема криється в психології, а не в області мовної компетенції (ефемерні мовні здібності, методики, підручники, мовне середовище тощо).
Психологія вивчення іноземних мов - штука примхлива, але дуже цікава. Пропоную кілька особистих спостережень, які можуть послужити вашим роздумам. Отже, ви вирішили засвоїти, скажімо, англійську. Перше і найважливіше - задайтеся питанням: "А для чого я це роблю?".
Наприклад, ви починаєте вчити англійську, щоб вийти заміж за американця. У такому випадку у вас є мета. Ви йдете на курси, займаєтеся самостійно, і ймовірність того, що ви продовжите навчатися коливається на рівні 95-100%. Адже для спілкування, отримання дозволу на виїзд і, найголовніше - для комфортної повсякденного життя в іншій країні, мову буде потрібна як повітря!
А тепер уявіть, що ви йдете на курси для того, щоб познайомитися з симпатичною людиною протилежної статі. Найімовірніше, як тільки ви досягнете основної мети та встановите необхідні контакти, на цьому ваш інтерес до мови закінчиться.
Перш за все розставте пріоритети для себе! Мова - це мета, чи мова - це засіб?
Друге - розлучиться з рекламними стереотипами! Викиньте з голови всі заклики на кшталт «Італійський за ...45 годин». Це - просто рекламний хід, і з цим нічого не поробиш! Чи легко ви ловитесь на такі гачки - тут вже дайте відповідь собі самі.
Увага - ось те, що потрібно приділяти кожній мові, а особливо іноземній. Мова - це не товар, який можна купити разом з самовчителем в магазині. Адже навіть рідну мову ми засвоюємо протягом всього життя. І якщо ви скажете, що з рідною точно не відчуваєте труднощів, то злукавите. Згадайте хоча б свій останній публічний виступ або спробу написати статтю. Ну як? Ось і я про те ж!
Третє - цінності. На одну шальку терезів кладемо читання літератури в оригіналі, спілкування з усім світом, навчання або кар'єру за кордоном, багатий внутрішній світ. На іншу покладемо витрати часу, необхідність підтримувати набуті навички протягом усього життя, фінансове питання. Що переважує? Будьте чесними з собою! Якщо ж ви вже зрозуміли, що не готові до інвестицій часу і сил, або боїтеся собі в цьому зізнатися - вітаю, ви на правильному шляху, щоб в черговий раз блискуче не вивчити мову.
Це правда, і я сама через це пройшла. Наївно вважаючи, що мова "побутового рівня" - це кілька сотень ходових фраз. Ви, висловлюючись метафорично, псуєте собі лінгвістичну карму. Вдумайтеся - ми з вами не роботи. Послухайте будь-який живий діалог - там і про книги, і про кіно, і про вчорашній похід до басейну, згадайте себе - про що ми тільки не розмовляємо! І моя вам порада - зробіть свою пасивну базу максимально широкою. Нехай в активі у вас буде кілька сотень слів, але при правильно "укомплектованому" пасиві ви зрозумієте все, що вам скажуть, чи хоча б більшу частину. Останнє залежить виключно від того, на якому рівні ви перебуваєте.
Знання слів Hi або Goodbye вас не врятує в пучині мовного моря. Ставте досяжні цілі, і успіх прийде до вас навіть раніше, ніж ви його чекаєте!

Іноземна мова