Освіта в сільській місцевості: перспективи розвитку

Новини освіти в Україні

2 березня 2012 року під головуванням Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника в столиці відбувся Всеукраїнський семінар «Освіта в сільській місцевості: перспективи розвитку».
У семінарі взяли участь заступник Міністра Борис Жебровський, міністр освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, начальники управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
Метою проведення семінару стало вироблення стратегії взаємодії керівників освітою, місцевих органів виконавчої влади та самоврядування, громадськості щодо гарантування реалізації прав сільських дітей, їх повноцінного розвиту та соціалізації.
Учасники семінару детально обговорили питання доцільності внесення змін до законодавства щодо мінімальної наповнюваності класів у селі та місті, груп у гуртках від позашкільних навчальних закладів на базі малокомплектних шкіл; порядку поділу класів на групи; забезпечення організації харчування дітей у сільських та гірських малокомплектних школах; забезпечення педагогічних працівників, які працюють у сільській місцевості, житлом за кошти районних бюджетів.
Відбувся обмін думками та досвідом щодо створення інформаційних центрів допомоги сільському вчителю; забезпечення належного технічного обслуговування та ремонту шкільних автобусів; модернізації технологічного обладнання харчових блоків загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів; стану реалізації обласних та районних програм розвитку мережі освітніх округів тощо.
Водночас керівники регіональних управлінь освіти внесли пропозиції, які саме питання доцільно розглянути під час парламентських слухань на тему «Освіта в сільській місцевості: кризові тенденції та шляхи їх подолання», що відбудуться 14 березня.

Освіта в сільській місцевості: перспективи розвитку