День знань – свято особливе

Новини освіти в Україні

Про це зазначив Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник, виступаючи у Національному університеті фізичного виховання і спорту, з нагоди початку нового навчального року.

У символічній посвяті в студенти взяли участь першокурсники університету, декани факультетів, завідувачі кафедр, гості. Окрім того, у заході взяли участь: керівник представництва Оренбурзької області при Уряді Російської Федерації Євгеній Білоглазов, ректор НУФВС Євгеній Імас, радник ректора та колишній ректор університету Володимир Платонов, проректор з наукової роботи Віталій Кашуба, проректор з адміністративно-господарських питань Олександр Клименко, декан факультету спортивних ігор та складно-координаційних видів спорту Леонід Драгунов, декан факультету здоров’я, фізичного виховання, туризму та менеджменту Валентина Горнова, декан факультету спортивних єдиноборств та циклічних видів спорту Валерій Бойко, Олімпійська чемпіонка Ігор ХХХ Олімпіади Анастасія Коженкова, срібний призер Ігор ХХХ Олімпіади з боксу Денис Беринчик та інші.

«Мені дуже приємно в цьому залі бачити такий потужний загін майбутніх чемпіонів та переможців, майбутніх тренерів і фахівців з фізичної культури, туризму, з багатьох інших напрямків, за якими сьогодні готує нашу молодь Національний університет фізичного виховання і спорту», - зазначив Дмитро Табачник.

Міністр повідомив, що в цьому році – небачено високий конкурс до університету. «І це – класно! Це здорово, що всі, хто зібрався сьогодні вже в якості першокурсників, можуть пишатися, що вони пройшли горнило справжнього конкурсу, що вони подолали перешкоди, і мені хочеться щиро вірити – дійсно обрали свою улюблену спеціальність раз і на все життя», - підкреслив Дмитро Табачник.

Він також побажав першокурсникам справжніх великих успіхів у спорті, в навчанні та дружбі: «Вірю, що український тренер, організатор спорту ХХІ століття – це людина не лише фізично розвинена, але й духовно багата, начитана, яка хоча б раз на місяць буває в театрі…».

За словами Міністра, День знань – це свято особливе – воно і сімейне, і національне, і державне, і об’єднуюче. «У нас є чим пишатися в цьому році. Якщо минулого року в перший клас йшло 404 тисячі учнів, то в 2012 році – 431 тисячі. За один рік демографія України плюсувала 27 тисяч тільки по першому класу», - повідомив Дмитро Табачник.

Міністр висловив побажання, щоб студенти взяли собі на озброєння ще одну надзвичайно важливу істину: «Що головне для студента не менш важливе поряд з навчанням? Увесь час перебувати в стані закоханості. Незакоханий студент не може гарно вчитися. Це абсолютна аксіома».

Окрім того, Дмитро Табачник розповів, що з 1 вересня цього року за дорученням Президента України Віктора Януковича починається підготовка до ХХХІ Олімпійських Ігор: «На сьогодні Міністерство, Державна служба молоді та спорту вже почали працювати над програмою розвитку спорту держаної програми оновлення, реконструкції та спорудження нових спортивних об’єктів».

Дмитро Табачник запросив керівництво та викладацький склад університету долучитися до розробки нової Державної програми розвитку фізичної культури та спорту: «Ваші пропозиції ляжуть в основу цієї програми».

Міністр також заявив, що «розробляється проект, який реалізовуватиметься наступного року – спорудження в Києві спеціалізованої спортивної школи, де будуть розвиватися бокс і всі види боротьби».

Наприкінці виступу Дмитро Табачник ще раз побажав першокурсникам закохуватися, навчатися, радіти життю. «Щоб у вас все було як свято не лише 1 вересня. З Днем знань, дорогі друзі. Успіхів вам, щастя та добра!»

посвята в студенти, першокурсники