Школярі навчилися дякувати по-китайськи

Новини освіти в Україні

Сьогодні Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник, Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні пан Чжан Сіюнь та керівництво компанії «Acer Україна» взяли участь у відкритті комп’ютерного класу у київській спеціалізованій школі «Перспектива» № 194.

Відкриття цього комп’ютерного класу стало можливим завдяки підписаній Угоді між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки про надання комп’ютерної техніки для загальноосвітніх навчальних закладів України. «Мені дуже приємно, що велика спільна робота України і Китайської Народної Республіки з надання гуманітарно-освітньої допомоги має вже практичне втілення», - зазначив Міністр.

У рамках реалізації цієї угоди, ініційованої Президентом України Віктором Януковичем та підтриманої керівництвом Китайської Народної Республіки, 15 тисяч нових комп’ютерів надійшли до шкіл усіх регіонів України. За словами Дмитра Табачника, цей унікальний проект народився у результаті особистої зустрічі Президента України та Голови Уряду Китайської Народної Республіки, на якій обговорювалися питання співпраці, що піде на користь і українському народу, і народу Китайської Народної Республіки. «Зокрема, прийнято рішення про те, що Уряд КНР надає допомогу заради покращення якості освіти», - поінформував Міністр.

Заради того, аби встигнути до початку нового навчального року посадити школярів за новенькі комп’ютери, представниками обох сторін була здійснена масштабна й оперативна робота. «15 тисяч новеньких комп’ютерів надійшли 21 серпня до Києва. А вже сьогодні, як бачите, школярі на них вчаться», - повідомив Дмитро Табачник. Згодом ця техніка була облікована та розподілена між регіонами в залежності від потреб їх загальноосвітніх навчальних закладів.

«Це блискучий початок, я дуже радий, що у цьому проекті беруть участь Уряд Китайської Народної Республіки, тому що Україну і Китай єднають відносини справжньої багатолітньої дружби, справжнього партнерства, і не тільки на політичному вимірі, на вимірі державному, а й на вимірі людських стосунків», - наголосив Міністр.

У свою чергу, Надзвичайний і Повноважний Посол Китайської Народної Республіки в Україні пан Чжан Сіюнь висловив радість від того, що він може поряд із Міністром Дмитром Табачником привітати усіх школярів України з початком нового навчального року. «І мені приємно, що пан директор школи відзначив, що китайська техніка – якісна і чудово працює; а головне – що дітям України сподобалась ця китайська комп’ютерна техніка», - зазначив Чжан Сіюнь. За словами Посла, є багато програм співпраці, але ця йому особливо до вподоби, «адже усі ми чудово розуміємо, що майбутнє країни найбільше залежить від тих дітей, які зростають та навчаються зараз».

школи, компьютери