Google запустив в Україні проект про IT-історії

Новини освіти в Україні

Компанія Google спільно з Фондом історії і розвитку комп'ютерної науки і техніки запустила проект "Інформаційні технології в Україні: історії та люди". Про це повідомляє офіційний блог компанії.

На сайті uacomputing.com можна дізнатися про те, як народжувалися перші електронні обчислювальні машини в Україні, і які люди їх створювали.

Проект став можливим завдяки книгам і статтям відомого українського вченого Бориса Миколайовича Малиновського, очевидця і учасника цих подій, який першим освітив тему становлення української IТ-галузі.

На сайті можна почитати серію цікавих історій про становлення комп'ютерних технологій в Україні: поява "Машини логічного мислення" професора О.Щукарева; відкриття академіком В.Лашкаревим pn-переходу, на основі якого був створений напівпровідниковий транзистор, створення першого в СРСР і континентальній Європі комп'ютера – "МЕСМ" – під керівництвом С.Лебедєва.

На окрему увагу заслуговують історії створення першої керуючої машини широкого призначення "Дніпро" і появи перших радянських попередників персональних комп'ютерів. Далі почалася розробка і впровадження спеціалізованих комп'ютерів і систем управління для військово-морського флоту ("Успіх", "Карат", "Зірка").

компанія Google, Україна