У Чернівцях студент із харчових відходів робитиме добрива

Новини освіти в Україні

Студент третього курсу Буковинського державного фінансово-економічного університету Сергій Палагнюк придумав, як вирішити дві одвічні проблеми – утилізувати харчові відходи та зробити недороге та безпечне для довкілля добриво для аграріїв. Він розробив проект, який передбачає створення нової компанії, яка буде виробляти органічні добрива із харчових відходів, тирси та інших натуральних матеріалів.

Автор проекту Сергій Палагнюк каже, цей проект є прикладом того, як можна ефективно переробляти сміття, вирішуючи водночас і екологічну проблему. Цей проект також дасть можливість буковинським аграріям отримати дешеві органічні добрива, що у підсумку здешевить і саму агропродукцію для кінцевого споживача.

Схожу технологію вже застосовують у декотрих європейських країнах, Японії та Сполучених Штатах. Проект можна реалізувати буквально у кожному населеному пункті.

Для реалізації цього проекту Сергій Палагнюк вже отримав 80 тисяч гривень, тож планує розпочати втілювати його в життя вже найближчим часом.

студент, екологія, добрива