Число статей в українській Вікіпедії перевищило 400 тисяч

Новини освіти в Україні

Число статей в українській Вікіпедії перевищило 400 тис. Це вчетверо більше, ніж було у Великій радянській енциклопедії, і майже вдесятеро перевищує кількість статей в Українській радянській енциклопедії – найбільшій друкованій енциклопедії українською мовою.

За числом статей українська енциклопедія впевнено перебуває на 14 місці в світі, а за щомісячною відвідуваністю в 2012 році займала від 26-го (у червні і серпні) до 20-го (у квітні) місця серед 285 Вікіпедій різними мовами світу.

Проміжок між 300-тисячною і 400-тисячною статтями був подоланий за один рік, два місяці і 13 днів.

400-тисячною стала стаття про японське місто Міяма, створена в 4:43 за київським часом (10:43 за японським). Статтю написав користувач, який у Вікіпедії користується ніком Alex K та підписується в обговореннях ієрогліфом.

На прохання дати інформацію про себе Alex K повідомив, що родом з Києва, українець. Живе в Японії, викладає, пише зі східноазійської тематики. Цього року створював статті про адміністративні одиниці Японії. Поскаржився, що адміністратори української Вікіпедії створені ним статті про північнояпонські адміністративні одиниці: Сібеторо, Сікотан перейменували на російські поселення і продовжив: "… незважаючи на ці неподобства, пишу далі, щоб українська не перетворилася на маньчжурську" (належить до мов, що вимирають).

Напередодні, 19 вересня сталася ще одна знаменна подія – Інститут історії України НАН України надав дозвіл на вільне використання у статтях Вікіпедії 7783 повних текстів статей Енциклопедії історії України (ЕІУ). Незабаром для вільного доступу будуть доступні всі матеріали сайту Інституту історії України.

Вікіпедії , література