ТОП-5 рідкісних професій на українському ринку праці

Новини освіти в Україні

На сьогоднішній день традиційними професіями для України є шахтарі – на Сході і ремісники – на Заході. Проте в країні сьогодні зустрічаються і більш цікаві спеціальності. Портал rabota.ua склав рейтинг найрідкісніших професій, які реально існують на українському ринку праці.

1. Футуролог. На відміну від синоптика, прогнози цього фахівця коштують значно дорожче – як, втім, і його помилки. Таких "оракулів" компанії наймають, щоб прорахувати можливі бізнес-ризики. І якщо надана ними аналітика дає реальні результати, то й реальна зарплата футуролога може скласти близько 10 тис. грн.

2. Кавіст. Особа, яка знається на елітному алкоголі. Обов’язки: вміти підібрати алкоголь на будь-який смак і колір, враховуючи ситуацію і привід. Наймають їх переважно магазини, які спеціалізуються на продажу дорогого алкоголю, і ресторани. Зарплати відповідають елітності закладу, але не менше 3 тис. грн.

3. Тітестер – ще один дегустатор, але на цей раз не міцних, а просто гарячих напоїв – конкретно чаю. Досвідчений фахівець (приблизно 5 років навчання + ще стільки ж на практику) в змозі розрізнити до декількох тисяч смакових відтінків. Нюх і смакові рецептори таких спеців цінуються на вагу золота. Тому їх господарі ведуть здоровий спосіб життя, компенсуючи відсутність надмірностей хорошою зарплатою: від 2 тис. грн, якщо йдеться про представника в солідному торговому центрі або чайній фірмі, і від 2 тис. доларів, коли мова заходить про розробника нових чайних смаків.

4. Постижер – фахівець з накладного волосяного покриву: не тільки перук і шиньйонів, але і вусів з бакенбардами. Мова, звичайно, йде не про дешеві імітації зі штучного волосся, які можна знайти на ринку. Постижери працюють індивідуально і на замовлення, витрачаючи на невелику перуку не менше двох місяців праці. І коштує така перука буде не менше 5 тис. грн.

5. "Тренер по життю", або лайф-коуч, замикає топ. Він відповідає за персональний ріст клієнта, допомагаючи йому досягти намічених цілей, зберігаючи при цьому баланс між усіма сферами життя: від роботи і сім`ї до хобі. Попри те, що професія вийшла зі спорту, сучасні лайф-коучі мають більше спільного з психологами, ніж зі спортивними тренерами. В залежності від клієнта і поставленої ним мети вартість послуг такого фахівця стартує від 4 тис. грн.

професія, топ