У Запоріжжі вчителям зняли оплату за класне керівництво за серпень

Новини освіти в Україні

Як повідомляють вчителі Шевченківського району Запоріжжя, Територіальний відділ освіти, молоді та спорту їх району підписав наказ про "зняття оплати за класне керівництво за серпень з учителів, які виконували функції класних керівників в 4, 9, 11 класах в 2011-2012 н.р.". Обурені працівники сфери освіти звернулись за роз'ясненнями до Юридичної клініки проекту "Освітній портал".

Згідно ст.25 Закону України "Про загальну середню освіту" – педагогічне навантаження вчителя включає 18 навчальних годин протягом навчального тижня, що становить тарифну ставку, а також інші види педагогічної діяльності, відзначають юристи-студентки Українського державного університету фінансів та міжнародної торгівлі (УДУФМТ) та їх куратор – начальник відділу Юридичної клініки "Надія" при ВНЗ Артем Євгенович Ніколенко.

До затвердження нового навчального плану зміна педагогічного навантаження заборонена, відзначають фахівці.

Вчителям встановлюється надбавка за класне керівництво в обов’язковому порядку, у розмірі 20% (1-4 класи) або 25% (5-11 класи). Оскільки ця інструкція затверджена міністерством освіти і науки України, то вона має вищу юридичну силу та є обов’язковою для виконання усім регіональним відділам освіти. А також нормативні акти регіональних відділів повинні відповідати й не суперечити чинному законодавству.

освіта, Запоріжжя, вчитель