Складено рейтинг 200 найкращих університетів світу за версією Times

Новини освіти в Україні

Складено рейтинг 200 кращих університетів світу за версією Times Higher Education World University Rankings. Рейтинг складає британський журнал Times Higher Education спільно з агентством Thomson Reuters. З позиціями 2012-13 років можна ознайомитися на сайті видання. Всього до рейтингу входять 400 навчальних закладів.

Перше місце рейтингу зайняв, як і рік тому, Каліфорнійський технічний інститут (США). Гарвард, який протягом декількох років очолював список, опустився з другої на четверту позицію. Друге місце зайняв Стенфорд, третє – Оксфорд (обидва ВНЗ піднялися за рік на один рядок). На п'ятій позиції опинився Массачусетський технологічний інститут (США), змістивши на одне місце Прінстон (США).

Всього у десятці кращих університетів сім американських ВНЗ, а серед перших 200 – 76, на один більше, ніж у 2011 році.

Окрім США, в списку широко представлена Велика Британія. За межами цих двох країн найбільш висока позиція у Швейцарського федерального технологічного університету в Цюріху (12-е місце). Серед азіатських ВНЗ кращим виявився Токійський університет (27-е місце). Крім того, в рейтингу піднялися провідні китайські навчальні заклади: Пекінський університет зайняв 46-е місце (рік тому – 49-е), а університет Синьхуа – 52-е (рік тому – 71-е). З країн Близького Сходу у перших двох сотнях є лише Ізраїль (представлений трьома ВНЗ), а з країн Африки – ПАР (Кейптаунський університет).

До рейтингу не потрапляють ВНЗ, які займаються дуже специфічними галузями досліджень, а також ВНЗ, які публікують дуже мало робіт. Рейтинг складається, виходячи з 13 показників, кожен з яких вносить свій внесок до остаточної оцінки.

рейтинг, університет