Українець став призером 24-го Конкурсу молодих учених Євросоюзу

Новини освіти в Україні

Учень Малої академії наук України, одинадцятикласник Київського ліцею №38 імені В.Молчанова Олександр Гур’янов, став призером 24-го Конкурсу молодих учених ЄС (EUCYS), фінал якого пройшов наприкінці вересня у Братиславі (Словацька Республіка). Учасниками цьогорічного змагання були 123 молодих науковці із 36 країн світу.

Олександр на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук у 2012 році став кращим у секції "Математичне моделювання", вирішивши завдання, над яким працюють програмісти останні п’ять років, – створив спеціальні криві для побудови цифрового підпису. На відміну від рукописного, його не можна підробити. А будь-яке внесення змін до документа, під яким він стоїть, одразу ж буде виявлено. Таким цифровим підписом сьогодні користуються бізнесмени, дипломати та звичайні громадяни.

Свою оригінальну розробку Олександр Гур’янов вдало презентував у Братиславі і отримав спеціальний приз від журі – поїздку на 7 днів до Інституту з охорони та безпеки громадян (IPSC), розташованого у муніципалітеті Іспра (Італійська Республіка).

учений, учасник