Кембріджський університет вперше за 800 років випустив облігації

Новини освіти в Україні

Вперше Кембріджський університет (Велика Британія) за свою 800-річну історію випустив бонди на суму 350 млн фунтів стерлінгів (563 млн доларів). Як повідомили в університеті, отримані кошти підуть на фінансування "спільних корпоративних цілей".

Кембріджський університет випустив облігації з терміном погашення 40 років (до 2052 року) для отримання вільних фінансових коштів на проекти розвитку. Очікується, що прибутковість по облігаціях складе приблизно 0,6%.

Рішення було прийняте після того, як міжнародне рейтингове агентство Moody's привласнило університету найвищий рейтинг AAA зі "стабільним" прогнозом. Отримані гроші підуть на будівництво нової лабораторії по дослідженню стовбурових клітин і гуртожитку для аспірантів.

Для таких проектів університет залучав в основному спонсорські кошти, але зараз він прийняв рішення про випуск облігацій. На думку експертів, багато провідних університетів світу незабаром все частіше вдаватимуться до цієї форми залучення фінансів.

Минулого місяця Кембріджський університет став другим в міжнародному рейтингу університетів 2012/13 QS World University Rankings. Перший рядок вперше зайняв Массачусетський технологічний інститут (США).

облігації, університет