У РФ для школярів закриють доступ до Вікипедії

Новини освіти в Україні

Районна прокуратура міста Орел (РФ) вимагає в інтернет-провайдера закрити доступ до багатомовної мережевої енциклопедії Wikipedia для учнів однієї зі шкіл. На думку прокурора, на цьому сайті міститься інформація, шкідлива для дітей.

Приводом для обмеження доступу школярів до Wikipedia може стати сторінка "Російський мат", на якій наведені приклади нецензурних виразів, йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

Претензії до провайдера "Ресурс-зв'язок" виникли після того, як прокуратура провела перевірку освітніх установ на предмет дотримання закону "Про захист дітей від інформації, що заподіює шкоду їх здоров'ю і розвитку", який набрав чинності 1 вересня.

Позов прокуратури наразі надійшов на розгляд одного з судів міста. Перевірка шкіл тим часом триває.

Закон, відомий також як закон про "чорні списки" інтернет-сайтів, що дозволяє закрити доступ до всього ресурсу через одну сторінку з сумнівним змістом, викликав критику діячів культури і представників медіа-співтовариства.

Окрім мережевої енциклопедії Wikipedia, інтернет-провайдер "Ресурс-зв'язок" повинен заблокувати доступ до сайту міського розважального центру "Версаль", вважають у прокуратурі.

Wikipedia, школяри, Росія