Енциклопедія Wikipedia додала можливість завантаження відео

Новини освіти в Україні

Найбільша в світі онлайн-енциклопедія Wikipedia додала можливість для зареєстрованих користувачів доповнювати статті відеороликами – це стало підсумком розробки, яка тривала протягом чотирьох років, повідомляє прес-служба Wikipedia.

Проект з інтеграції відеоконтенту в Wikipedia стартував ще в 2008 році, і з тих пір його запуск кілька разів відкладався через технічні проблеми, які вдалося вирішити лише тепер.

"Новий відеоплеєр, за допомогою якого читачі енциклопедії зможуть дивитися освітні й науково-популярні відео, тепер доступний на Wikipedia та її братських сайтах", – йдеться в повідомленні прес-служби.

Відео в Wikipedia відтворюватиметься за допомогою плеєра з відкритим вихідним кодом Kaltura, який підтримує мову розмітки веб-сторінок HTML5 і дозволяє обходитися без використання пропрієтарних технологій обробки і демонстрації відео в інтернеті, типа Adobe Flash. Серед можливостей нового плеєра – підтримка відкритих відеокодеків Web M і субтитрів різними мовами.

Спонсорами проекту стала відкрита відеоплатформа Kaltura open-source video platform і компанія Google.

Наразі в Wikipedia міститься приблизно 15 тисяч відеороликів. Розширювати бібліотеку планується за рахунок публікацій користувачів енциклопедії, а також за рахунок безкоштовного освітнього і науково-популярного видеоконтенту, вже розміщеного на сервісі YouTube.

Wikipedia, відео, статті