У ПТУ України виявлено факти порушення прав учнів на безкоштовну практику

Новини освіти в Україні

У більшості професійно-технічних училищ (ПТУ), перевірених Генеральною прокуратурою України (ГПУ), виявлено факти порушення прав учнів на безкоштовну практику. Як повідомили у прес-службі Генпрокуратури, про це свідчать результати комплексних перевірок дотримання законодавства в ПТУ.

Зокрема, перевірки показали, що у більшості перевірених установ Криму, Вінницької, Волинської, Донецької, Закарпатської, Запорізької, Луганської, Львівської, Одеської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Чернівецької та Чернігівської областей виявлено порушення прав учнів на безкоштовну професійно-практичну підготовку і оплату праці за проходження виробничої практики.

"Непоодинокі факти формальної організації навчального процесу з порушенням техніки безпеки", – відзначили в прокуратурі.

Зокрема, у 5 ПТУ Хмельницької області учні не отримували плату за виконану роботу під час виробничої практики. Зате на рахунки установ перерахували 135 тисяч гривень за її проходження.

У Запорізькій області порушено кримінальну справу стосовно посадових осіб центру професійно-технічної освіти, які незаконно вимагали оплату за навчання.

Також встановлено, що після завершення виробничої практики, підлітки на вимогу керівників закладу особисто вносили на його рахунок кошти в розмірі, встановленому навчальним закладом. За півтора роки з учнів незаконно стягнуто 95 тисяч гривень.

За втручання прокурорів Волинської, Львівської, Херсонської, Чернівецької та Чернігівської областей учням оплатили проходження виробничої практики на суму 120 тисяч гривень.

практика, ПТУ, прокуратура