Міністерство освіти України затвердило 94 нових державних стандарти професій

Новини освіти в Україні

22 листопада у Будинку Уряду відбулася відеоконференція на тему: "Впровадження державних стандартів професійно-технічної освіти".

У конференції взяли участь заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Борис Жебровський, директор департаменту професійно-технічної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (МОНМС) В’ячеслав Супрун, начальник відділу змісту та організації навчального процесу Алла Луцька, начальник відділення науково-методичного забезпечення змісту професійно-технічної освіти Інституту інноваційних технологій та змісту освіти Віктор Паржницький, які поспілкувалися в режимі відеозв’язку з представниками структурних підрозділів освіти та науки, керівниками освітніх установ системи професійно-технічної освіти, вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації.

За словами В’ячеслава Супруна, всього у 2011-2012 роках МОНМС вже затверджено 94 нових державних стандарти з актуальних на ринку праці професій, у розробці яких активну участь взяли організації роботодавців, визначивши вимоги до кожної професії.

Алла Луцька зазначила, що на сьогодні у професійному навчанні на виробництві передбачено скорочення кількості навчальних планів та програм до 50% за умови наявності в учнів професійних знань та умінь. З цією метою, 20 листопада 2012 року у Верховній Раді у другому читанні були прийняті відповідні поправки до статті 14 Закону України "Про професійно-технічну освіту".

"В Інституті інноваційних технологій розроблено електронну платформу, яка забезпечить створення електронних інтерактивних підручників з таких професій як зварювальник, токар, механік. Слід також зазначити, що з нашими підручниками матимуть змогу працювати й вчителі, які завдяки платформі зможуть відслідковувати рівень засвоєння предмету учнями", – поінформував Віктор Паржницький.

відеоконференція, освіта, професії