Міжнародні змагання зі швидкісного розв’язання механічних головоломок «Kharkiv Winter 2012» та Кубку Ректора Університету

Новини освіти в Україні

Організаторами «Kharkiv Winter 2012» стали Національний університет «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» та громадська організація Київський швидкубінг.

Мета таких змагань – підтримка та стимулювання інтелектуальної творчості дітей та молоді.

Відкрив захід ректор НУ «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» В. Я.Тацій, який привітав учасників і уболівальників, побажав нових перемог та рекордів. Він зазначив, що в університеті завжди приділяли увагу розвитку, стимулюванню та підтримці інтелектуальних здібностей молоді. Ректор назвав присутнім прізвище студентки цього вищого навчального закладу, першої за роки незалежності України чемпіонки світу-2012 з шахів серед жінок А.Ушеніної, а також членів шахового клубу «Юридична академія» двократних олімпійських чемпіонів П. Ельянова, та О.Моїсеєнко, і зазначив: «Мета сьогоднішнього заходу співпадає з нашою головною метою ? підготовка висококваліфікованих кадрів та багатосторонній розвиток підростаючого покоління».

У змаганнях взяли участь усі бажаючі ? понад 100 учасників з України, Російської Федерації, Республіки Білорусь та Республіки Вірменія.

Головний суддя змагань, делегат World Cube Association ? Роман Остапенко.

На початку змагань організатори нагадали учасникам головні правила і запросили продемонструвати правильне виконання вимог двократного чемпіона Європи росіянина Сергія Рябко.

За правилами змагань, переможцем стає учасник з кращим результатом розшифровки головоломки. Кращим результатом вважається середній результат з п’яти спроб. Краща та гірша спроби в залік не йдуть.

8 грудня після відкриття заходу пройшли відбіркові турніри у 19 категоріях: складання кубика Рубіка ногами, складання кубика Рубіка з закритими очима, складання кубика Рубіка однією рукою та ін.

У неділю, 9 грудня, відбулися фінали та нагородження переможців.

Призові місця у турнірі та Кубку Ректора розподілилися таким чином:

1 місце ? Сергій Рябко, Російська Федерація, середній результат 10,61 секунд;

2 місце ? Данил Лі, Російська Федерація, середній результат 10,70 секунд;

3 місце ? Іван Віннік, чемпіон України 2011 та 2012 років, середній результат 11,14 секунд.

Довідково: кубик Рубіка був винайдений в 1974 році угорським скульптором і професором архітектури Ерно Рубіком. З тих пір у всьому світі продано більше 500 мільйонів екземплярів цієї головоломки.

Світовий рекорд зі складання класичної моделі кубика Рубіка (3x3x3) належить австралійцю Феліксу Земдегсу, який впорався з головоломкою за 5,66 секунд.

За матеріалами прес-служби НУ «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого»

Юридична академія України імені Ярослава Мудрого, Kharkiv Winter 2012