Міністерство за недопущення дискримінації дітей

Новини освіти в Україні

Учора, у деяких засобах масової інформації з’явилися коментарі Уповноваженого Президента України з прав дитини Юрія Павленка щодо недопущення дискримінації дітей за соціальним походженням або станом здоров’я, що виховуються в інтернатах.

Зазначимо, що сьогодні дуже гостро стоїть питання щодо діяльності інтернатних закладів, але не варто говорити про “дискримінацію вихованців інтернатних закладів”.

З метою приведення у відповідність до Законів України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту” назв загальноосвітніх навчальних закладів, у тому числі інтернатного типу, Міністерством унормовано зразки написів назв загальноосвітніх навчальних закладів державної, комунальної та приватної форм власності на печатках, вивісках та штампах, де не відображаються організаційно-правові форми (наказ Міністерства освіти і науки ще від 17.02.2004 № 120).

З метою недопущення дискримінації дітей за соціальним походженням та станом здоров’я органам управління освітою було надано додаткові роз’яснення із зазначених питань спільним листом Міністерства освіти і науки України і Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 22.09.2004 р. № 1/9-479/6477.

Міністерство постійно наголошує органам управління освітою про приведення у відповідність до вищезазначеного наказу назви шкіл-інтернатів (інструктивно-методичний лист МОН від 04.08.2009 № 1/9-515).

Випускникам інтернатних закладів за результатами навчання видається документ про освіту встановленого зразка для загальноосвітнього навчального закладу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 листопада 1997 р. № 1260.

документи Міністерства освіти України