Невичерпне джерело професійної майстерності

Новини освіти в Україні

Нещодавно в Києві відбувся Всеукраїнський семінар-практикум голів методичних об’єднань та керівників гуртків декоративно-ужиткового мистецтва, організований та проведений Українським державним центром позашкільної освіти.


У заході взяли участь 52 представника позашкільних закладів з 22 областей України.

Відкрив семінар директор Українського державного центру позашкільної освіти Олексій Селіванов та зразковий театр–студія «Барвінок» Центру дитячої та юнацької творчості Дніпровського району міста Києва (керівник Олена Ковалько).

Практична частина семінару-практикуму включала в себе майстер-класи: «Витинанки», «Писанкарство» (керівник Ігор Боднар, методист Заліщицького районного центру дитячої та юнацької творчості Тернопільської області); «Фелтінг» (керівник Ірина Славна, керівник гуртка Ворошиловського районного центру дитячої та юнацької творчості м.Донецька); «Народна лялька» (керівник Світлана Остапенко, керівник гуртка Вінницького районного будинку школярів та юнацтва); «Ліплення з пластиліну» (керівник Вікторія Колоколова, керівник народної студії міського Палацу дитячої творчості м. Горлівки Донецької області), «Плетіння на коклюшках» (керівник Таїсія Бей, керівник зразкового художнього колективу гуртка «Плетіння на коклюшках» Будинку творчості дітей та юнацтва Снігурівського району Миколаївської області). Керівники продемонстрували високий рівень підготовки та проведення майстер-класів з урахуванням сучасних вимог та дотримання методики ведення занять (мотивація обраної теми, використання наочності, мультимедійних матеріалів, детальне подання технології, вільне володіння як практичними, так і теоретичними навиками, вміння створити відповідний емоційний настрій).

Учасники семінару ознайомилися із сучасними видами декоративно-ужиткового мистецтва, відвідавши Всеукраїнські виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край», науково-технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!», початкового технічного моделювання. У Державному музеї іграшки для них було представлено оригінальні роботи дітей та учнівської молоді позашкільних навчальних закладів України в численних видах художньої практики: плетіння і ткацтво, розпис і вишивка, різьблення і виточування, а також різноманітних видах декоративно-ужиткової творчості: печворк, орігамі, квілінг, ікебана, вишивка, бісероплетіння, різьблення по дереву, тістопластика та інші.

«В основу сучасної художньої творчості покладено традиції народного мистецтва – невичерпного джерела вигадки, спостережливості, смаку, різноманітності кольорових поєднань, орнаментальних мотивів і форм. Передаючись із покоління в покоління, з уст в уста, з рук в руки, у різноманітності проявів народне мистецтво завжди було і є ґрунтом для спілкування людей, тим невичерпним джерелом пізнання історії та культури, звідки йдуть витоки професійної майстерності. Проведення таких заходів є потужним стимулом до обміну досвідом і сприяє налагодженню творчих зв’язків між центрами, будинками та палацами дитячої та юнацької творчості. На сьогодні актуальним залишається питання вивчення і узагальнення кращого досвіду роботи в регіонах та видання учбово-методичної літератури з питань, підготовки, організації та проведення всіх заходів по вивченню і популяризації народного мистецтва», - зазначила заступник директора Українського державного центру позашкільної освіти Олена Педоренко.

Всеукраїнський семінар-практикум, представник позашкільних закладів