Харчування дітей у навчальних закладах

Новини освіти в Україні

Організацію харчування дітей у навчальних закладах забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування
Доводимо до відома, що статтею 25 Закону України «Про освіту» визначено, що організація та відповідальність за харчування у державних навчальних закладах покладаються на місцеві органи державної виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, міністерства і відомства України, яким підпорядковані навчальні заклади, на керівників навчальних закладів і здійснюються за рахунок бюджетних асигнувань.
Акцентуємо увагу, що організація харчування дітей в навчальних закладах проводиться не за «фінансовими нормами харчування з розрахунку на 1 дитину», а відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591, якою затверджено норми харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, дитячих будинках, загальноосвітніх школах-інтернатах, професійно-технічних навчальних закладах, училищах фізичної культури, оздоровчих закладах для учнів (вихованців) навчальних та оздоровчих закладів, у загальноосвітніх навчальних закладів для одноразового харчування учнів.
Згідно з законодавчих та нормативних документів саме місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування (структурні підрозділи облдержадміністрацій, райдержадміністрацій, виконавчі комітети міських рад (міст обласного значення), забезпечують фінансування витрат на утримання навчальних закладів та відповідають за організацію харчування дітей. Розпорядники коштів утворюють тендерні комітети та проводять тендери відповідно до законодавства.
Закупівля продуктів харчування за державні кошти здійснюється відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель». З переможцем торгів укладається в письмовій формі та в установлені терміни договір про закупівлю відповідно до положень Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених законом. Термін дії договору про закупівлю обумовлюється Бюджетним Кодексом України. Бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року. І тут дійсно є проблема. Адже, відповідно до закону внесення істотних змін до договору заборонено, а ціни на продукти харчування змінюються часто.
А відповідальність за безпеку та якість продуктів харчування та продовольчої сировини, готової продукції покладається на постачальника, організацію (підприємство), що забезпечують харчування учнів, або керівника закладу, якщо працівники харчоблоку входять до штатного розпису закладу.
Довідково:
*Кількість загальноосвітніх навчальних закладів всіх форм власності і підпорядкування – 19686;
за оперативною інформацією станом на 15.10.2011 року кількість дошкільних навчальних закладів – 15934;
*Кількість санаторних шкіл-інтернатів для дітей з різними захворюваннями – 66, в тому числі – 2 заклади для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування (станом на 01.11.2011 р.);
*Кількість спеціальних шкіл (шкіл-інтернатів) – 382, в тому числі – 32 заклади для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування (станом на 01.11.2011р.);
*Кількість дитячих будинків – 113 (станом на 01.01.2011 р.).
www.mon.gov.ua

Харчування дітей у навчальних закладах