Міжнародна співпраця ПолтНТУ в рамках Асоціації ВНЗ

Новини освіти в Україні

Днями в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка з робочим візитом перебував проректор із навчальної роботи Санкт-Петербурзького державного електротехнічного університету імені В. І.Ульянова (Леніна) «ЛЕТІ» Микола Лисенко.
У рамках дії підписаного договору про співпрацю між ПолтНТУ та СПбДЕТУ відбулося засідання робочої групи, під час якого були обговорені основні питання щодо розробки спільних магістерських програм (програма «подвійний диплом»). Крім того, обговорювалися питання розробки інтегрованих навчальних планів, нормативно-правової бази, збільшення частини варіативних складових навчальних планів, фінансового забезпечення виконання програм.
У засіданні робочої групи взяли участь ректор ПолтНТУ, професор Володимир Онищенко, перший проректор – проректор із науково-педагогічної роботи Богдан Коробко, проректор із науково-педагогічної та методичної роботи Ірини Іваницька, декан факультету інформаційних і телекомунікаційних технологій і систем Олег Одарущенко, декан фінансово-економічного факультету Раїса Шинкаренко та проректор із навчальної роботи СПбДЕТУ Микола Лисенко.
Ректор ПотлНТУ, професор Володимир Онищенко під час засідання зазначив, що в рамках виконання меморандуму про функціонування Асоціації ВНЗ-партнерів України та Росії, створеної під час проведення Днів освіти і науки України в Російській Федерації у вересні 2011 року, і підписаного в липні цього року договору про співробітництво між ПолтНТУ та СПбДЕТУ, в даний час вищими навчальними закладами-партнерами відпрацьовуються спільні освітні програми (магістерські програми). Розробка і реалізація таких програм передбачає необхідність розробки відповідної нормативно-правової бази та спільного залучення ресурсів ВНЗ-партнерів. Потужним сучасним технологічним засобом підтримки реалізації такої програми являються ІТ-технології.
Декан факультету інформаційних і телекомунікаційних технологій і систем Олег Одарущенко поінформував, що в якості пілотного проекту з 1 вересня цього року 3 студента-магістра ПолтНТУ навчаються за магістерськими програмами СПбДЕТУ: «Розробка розподілених програмних систем», «Автоматизовані електромеханічні комплекси і системи». Так для технічної підтримки навчання цих студентів в університеті використовується інформаційна середа дистанційної освіти, яка дозволяє освоювати навчальні дисципліни дистанційно.
У підсумку засідання прийнято рішення про розробку ряду документів, зокрема програми академічної мобільності студентів ПолтНТУ та СПбДЕТУ, яка буде відображати основні питання щодо реалізації програми «подвійний диплом».

Міжнародна співпраця ПолтНТУ