І.Калєтнік: Українським ВНЗ потрібно повернутися до практики прийому вступних іспитів замість ЗНО

Новини освіти в Україні

Система зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) себе не виправдала і щоб остаточно не втратити якість освіти, українським вищим навчальним закладам потрібно повернутись до практики прийому вступних іспитів. Про це заявив перший заступник Голови Верховної Ради України Ігор Калєтнік.

За його словами, система освіти, яка існувала раніше, була ефективнішою, "адже підготовка до вступних іспитів стимулювала молодь обирати і здобувати глибокі знання з конкретної професії, замість того, щоб шукати в інтернеті відповіді на цьогорічні тести і намагатись завчити їх напам’ять".

Ігор Калєтнік зазначив, що система зовнішнього незалежного оцінювання потребує корекції. Адже запровадження ЗНО було покликане надати всім випускникам рівні умови при вступі до вищих навчальних закладів, однак цього не сталося.

"Лише 20 відсотків школярів підтримують існуючу систему ЗНО. У той час як 80% учнів виступають категорично проти тестування в нинішньому вигляді. Серед основних скарг школярів – складність запитань у тестах і неоднозначність відповідей на них. Через це не всі учні, які протягом року навчалися відмінно, успішно складають ЗНО", – сказав Ігор Калєтнік.

Він має намір ініціювати обговорення питання повернення до практики прийому вступних іспитів у ВНЗ замість ЗНО із широким загалом: директорами шкіл, коледжів, керівниками університетів. По завершенню обговорення згадане питання стане темою парламентських слухань, вважає І.Калєтнік.

ВНЗ, ЗНО, Ігор Калєтнік