Микола Азаров переконаний, що в української науки є майбутнє

Новини освіти в Україні

Прем’єр-міністр України Микола Азаров переконаний, що в української науки є майбутнє, і з часом на зміну знаним вітчизняним ученим прийде гідна зміна.
Про це він заявив на урочистій церемонії вручення свідоцтв і почесних знаків лауреатам щорічних премій Президента України для молодих учених 2012 року та свідоцтв володарям грантів Президента України для обдарованої молоді на 2013 рік.
Участь в урочистостях також взяли Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник, Голова Державної служби молоді та спорту Равіль Сафіуллін та Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.
«У нас є підростаюче покоління, яке замінить невдовзі наших знаних учених. Ми вже вдесяте вручаємо ці нагороди молоді, і щороку збільшується кількість переможців і покращується якість робіт», - сказав Глава Уряду.
Він наголосив, що роботи молодих учених є надзвичайно важливими для інноваційного розвитку промисловості та економіки.
«Ці нагороди – свого роду соціальний ліфт, що робить з маловідомої молодої особи людину, яку визнала держава. А визнання держави відкриває дорогу у майбутнє, і це дає можливість розвивати їм свої дослідження», - розповів Микола Азаров.
Зазначимо, що з метою підтримки талановитих молодих науковців засновано премії Президента України для молодих вчених. Така державна форма підтримки молодих науковців виявилася досить ефективної для становлення молоді в науці. Значення цієї форми заохочення полягає не тільки у можливості здійснювати адресну фінансову підтримку її кращих представників, а й без сумніву, сприяє створенню атмосфери здорової конкуренції серед молодих науковців, їхньому самоствердженню у науці, що дуже важливо. Яскравим підтвердженням є постійно зростаючий конкурс на здобуття цієї високої нагороди.
Окрім того, гранти Президента України для обдарованої молоді, призначення яких запроваджено з 2002 року, сприяє соціальному становленню і самореалізації молоді в Україні, розвитку творчого та інтелектуального потенціалу країни, впровадженню результатів практичних і теоретичних досліджень, які мають першочергове значення для соціально-економічного розвитку держави.

Прем’єр-міністр України Микола Азаров