Обговорення питання реформування вищої освіти з викладачами та студентами ДонНАБА

Новини освіти в Україні

25 січня 2013 року Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма у складі делегації, яка супроводжувала робочий візит Голови Верховної Ради України Володимира Рибака до Донецької області, відвідав Донбаську національну академію будівництва і архітектури (м. Макіївка).
У заході також взяли участь голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький, голова Донецької обласної ради Андрій Федорук, представники апарату Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Донецької облдержадміністрації, Донецької та Макіївської міських рад.
Зазначимо, що попередній візит Євгена Суліми в ДонНАБА відбувся 27 червня 2012 року з метою ознайомлення з досвідом участі Донбаської національної академії будівництва і архітектури в Державній цільовій програмі підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу ЄВРО-2012, а також розвитком соціальної сфери, умовами проживання у гуртожитках, навчальною, науково-виробничою та науково-дослідницькою базою академії.
У рамках візиту Голови Верховної Ради України Володимира Рибака до ДонНАБА учасники делегації ознайомилися з виставкою тематичних наукових розробок академії в галузі енергозбереження, екології, проблем містобудування, що є актуальними для всіх регіонів України.
Ректор Донбаської національної академії будівництва і архітектури Євген Горохов представив новітні розробки з водоочищення для систем водопостачання; поділився досвідом впровадження комплексної системи енергозберігаючих технологій, яка успішно й ефективно застосовується у вищому навчальному закладі; ознайомив з новими проектами, які реалізовано останнім часом в напрямку соціальної сфери, покращення науково-дослідницької та навчальної бази; а також розповів про найближчі перспективи з подальшого розвитку матеріальної бази академії.
Під час зустрічі з науково-педагогічним складом та студентами академії обговорено низку питань в освітній галузі: необхідність термінового прийняття Верховною Радою України Закону «Про вищу освіту»; зміна порядку фінансування вищої школи; заборона розміщення поряд з навчальними закладами торгівельних об’єктів, що реалізують алкогольні та слабоалкогольні напої.
Володимир Рибак повідомив, що на цей момент в профільному комітеті на розгляді знаходяться три відповідні законопроекти, та закликав усіх присутніх брати активну участь в обговоренні реформування сфери освіти. Спікер парламенту підкреслив, що необхідно створити всі умови для здобуття студентами гідної освіти і забезпечити належне фінансування навчальних закладів, потрібно докласти всіх зусиль, щоб дипломи українських вузів визнавалися в Європі, щоб в усьому світі високо цінували наших фахівців. Звертаючись до присутніх в залі, Володимир Рибак зазначив, що для успішної реалізації реформ, ініційованих Президентом України Віктором Януковичем, на сьогодні важливим є те, щоб керівники «на місцях» активно вносили свої пропозиції щодо реформування тієї чи іншої галузі: «Не треба думати, що все вирішується в центрі. Вносити свої корективи ми повинні на всіх рівнях – від Кабінету Міністрів до селищної ради».
Виступаючи перед викладачами і студентами Донбаської національної академії будівництва і архітектури, Володимир Рибак наголосив, що нині вперше за роки незалежності України Президент, Уряд і Верховна Рада вийшли на шлях злагодженої роботи в інтересах реформування країни, в інтересах людини, та нестимуть спільну відповідальність за результати роботи як перед суспільством, так і перед кожним громадянином.
У свою чергу, Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма розповів студентам про реформування освітньої галузі, зацікавленість Міністерства і вищих навчальних закладів України в найшвидшому прийнятті Закону «Про вищу освіту». За його словами, прийняття закону потрібне для зупинення гальмування інтеграційних процесів в європейську систему вищої освіти, вирішення питання неузгодженості термінів магістерських програм навчання, що створює перешкоди для мобільності студентів.
Євген Суліма підкреслив різність підходів до системи освіти кожного з трьох законопроектів, що знаходяться на розгляді в профільному комітеті Верховної Ради, та потребу їх узгодженості та прийняття редакції найбільш прийнятної до умов України.
Він також звернувся до студентського самоврядування та викладачів щодо їхньої активної участі в громадському обговоренні нових проектів процесу реформування системи освіти, який розпочато в державі. Коментуючи питання зміни порядку фінансування вищої школи, Перший заступник Міністра застережив про наслідки лобіювання провадження державного замовлення для приватних вищих навчальних закладів та зазначив про необхідність підтримки затребуваних економікою країни напрямів підготовки та спеціальностей. Наприкінці зустрічі Євген Суліма побажав подальшої плідної праці для забезпечення конкурентоспроможності української освіти.
Окрім того, Перший заступник Міністра Євген Суліма відвідав Донецький національний університет, Донецький державний університет управління та Донецький державний інститут здоров’я, фізичного виховання і спорту при Національному університеті фізичного виховання і спорту України, де зустрівся з керівниками зазначених ВНЗ для обговорення стану сьогоденних справ колективів.
Цього ж дня Євген Суліма взяв участь у зустрічі Голови Верховної Ради України Володимира Рибака з представниками місцевих органів влади Донеччини, де одною з головних тем обговорення стала децентралізації бюджетної політики для реалізації успішного соціально-економічного розвитку регіонів.
За інформацією ДонНАБА

ДонНАБА, Євген Суліма, Вища освіта в Україні