Відбулися національні слухання Міжнародної доповіді про стан молодіжної політики України

Новини освіти в Україні

1 лютого 2013 року в Державній службі молоді та спорту України відбулися національні слухання Міжнародної доповіді про стан молодіжної політики України.

Участь у заході взяли Голова Державної служби молоді та спорту України Равіль Сафіуллін, голова Департаменту молоді Міністерства освіти та досліджень Естонської Республіки Енн Ківімае, член Європейського керівного комітету молоді Ради Європи (CDEJ), голова Команди міжнародних оглядачів Говард Вільямсон (Естонська Республіка), координатор проведення міжнародних оглядів, дослідник молодіжних питань університету Гламорган Ева Кжаклевська (Великобританія), начальник управління міжнародного співробітництва Міністерства освіти і науки, молоді та спорут Андрій Божков, начальник відділу гуманітарної освіти депаратменту вищої освіти МОНмолодьспорту Сергій Храпатий та інші.

Відкриваючи засідання, Голова Держмолодьспорту Равіль Сафіуллін зазначив, що основна мета, яку ставить перед собою Україна у подоланні проблем молоді, - навчити кожну молоду особистість бути відповідальною за своє життя.

"Нам важлива думка міжнародних експертів. Вони допоможуть нам зосередити увагу на тих проблемах і групах молоді, які особливо потребують нашої підтримки", - зауважив Равіль Сафіуллін.

Голова Служби також висловив впевненість у тому, що напрацювання за результатами огляду в подальшому будуть використані в реалізації державної молодіжної політики України, а також в процесі проведення заходів, які заплановані на 2013-2014 рр.. спільно з Радою Європи та іншими міжнародними організаціями, зокрема в рамках реалізації Рамкової програми співпраці у сфері молодіжної політики між Радою Європи та Державною службою молоді та спорту України.

Координатор проведення міжнародних оглядів, дослідник молодіжних питань університету Гламорган Ева Кжаклевська повідомила, що Україна є 19-ю країною, яка отримала оцінку експертів і найбільшою з тих, які були оцінені.

"Ми знаємо, що в Україні обмежені економічні ресурси. Така ситуація сьогодні у майже всіх країнах Європи. Сподіваємося, що тут будуть здійснюватися докорінні зміни", - зазначила Ева Кжаклевська.

За словами Еви Кжаклевської, в Україні є достатньо служб, які надають допомогу проблемній молоді, молоді з обмеженими фізичними можливостями, а також тим молодим людям, які знаходяться на межі випадіння із соціального життя.

Також експерт звернула увагу на необхідність покращення здоров'я українських чоловіків та рекомендувала більше увагу приділяти питанням європейської інтеграції та гендерної рівності.

Нагадаємо, що огляд молодіжної політики України проводився Департаментом молоді Директорату демократичного громадянства та Радою Європи за підтримки Державної служби молоді та спорту України. Проведення огляду є частиною молодіжного компоненту Плану дій Ради Європи для України (2011-2014) «Партнерство заради реформ» та Програми «Посилення спроможності молоді щодо участі в молодіжній політиці та навчанні в області прав людини в Україні», що проводиться у 2012-2013 роках в Україні спільно Радою Європи та Державною службою молоді та спорту України.

У рамках підготовки огляду міжнародними експертами було здійснено два офіційних візити в Україну: перший проводився на центральному рівні (м. Київ) та в 3 областях України з 16 до 22 квітня 2012 року. Другий візит відбувався з 9 до 15 вересня 2012 року на регіональному та місцевому рівнях.

За результатом проведення в Україні огляду експертами підготовлено Міжнародну доповідь, основні завдання якої - забезпечення подання «конструктивно-критичної» зовнішньої точки зору щодо національної молодіжної політики України, обмін досвідом з іншими країнами-членами Ради Європи та Європейської культурної конвенції щодо найкращих практик впровадження молодіжної політики України, виявлення в Україні нових критеріїв реалізації молодіжної політики, орієнтованих на досягнення молоддю необхідних можливостей, з метою додавання таких критеріїв до системи реалізації молодіжної політики Європи.

За інформацією Держмолодьспорту

стан молодіжної політики України