Керівництво, викладачі та студенти НАУ просять, щоб Закон України «Про вищу освіту» був прийнятий невідкладно

Новини освіти в Україні

«Реформа освітньої галузі, започаткована Президентом України Януковичем Віктором Федоровичем, може бути поглиблена лише після прийняття Закону України «Про вищу освіту», який широко обговорюється освітянською спільнотою протягом останніх років. Саме цей закон може встановити правила ефективного функціонування вишів у загальноєвропейському освітньому просторі», - йдеться у листі Національного авіаційного університету, який надійшов на ім’я Міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника.

Зокрема, у листі зазначається, що чисельні громадські обговорення, робота створених паралельних груп із розробки положень Закону, прийняття узгоджених його варіантів не привели до реалізації єдиного проекту і не були прийняті Верховною Радою України.

«Причиною цього, на наше глибоке переконання, є той факт, що проект Закону став інструментом у політичній боротьбі. Саме штучно привнесений ззовні політичний аспект не дає можливості і надалі реалізовувати ефективну державну політику в галузі вищої освіти», – сказано в листі.

Окрім того, у зверненні зазначено, що «певними особами, які не мали і не мають жодного стосунку до вищої освіти, цинічно втягується у конфлікт студентська молодь. У хід ідуть провокації, брехливі аргументи, популістські обіцянки тощо. Таким чином, у викладацьке та студентське середовище політиками вноситься розбрат, чвари, поділ на «прогресивних» та «реакційних». Виграють від цього винятково політичні партії, які в такий авантюрний спосіб напрацьовують собі електоральний капітал. Ми глибоко стурбовані такою ситуацією».

Також, у листі повідомляється: «Обговоривши та проаналізувавши серед студентів та викладацького складу всі запропоновані на сьогодні законопроекти Закону України «Про вищу освіту», вчена рада, студентська рада та профком студентів Національного авіаційного університету прийняли спільне рішення про підтримку законопроекту № 1187 як такого, що найповніше відповідає сучасним вимогам та надає якнайширшу академічну автономію. Закликаємо Верховну Раду України прийняти до розгляду проект Закону України «Про вищу освіту» як глибоко актуальний та невідкладний».

Лист підписаний ректором Національного авіаційного університету Миколою Куликом, Головою студентської ради Олександром Бондаревим та Головою первинної профспілкової організації студентів та аспірантів Володимиром Яскелем. Звернення також надіслано Прем’єр-міністру України Миколі Азарову та Голові Верховної Ради України Володимиру Рибаку.

Керівництво, викладачі, студенти