Україна – Великобританія: співпраця триває

Новини освіти в Україні

5 березня 2013 року відбулася зустріч Міністра освіти і науки України Дмитра Табачника з Надзвичайним і Повноважним Послом Сполученого Королівства Великої Британії та Південної Ірландії в Україні Саймоном Смітом та Директором Британської Ради в Україні Мартіном Даулом.


Сторони висловили зацікавленість щодо поглиблення співробітництва у галузі вищої освіти, розширення прямих контактів між університетами обох держав, а також співпраці зі стипендіальної програми «Навчання студентів та стажування аспірантів, наукових і науково-педагогічних працівників у провідних вищих навчальних закладах та наукових установах за кордоном».

Пріоритетними напрямами співробітництва між університетами є: високі технології, енергетика, авіабудування, археологія, астрономія та астрофізика.

Британська Рада спільно з Посольством Великобританії в Україні зацікавлені у наданні інформації про механізми відбору британськими університетами кандидатів на навчання та проходження стажування. Також під час зустрічі Саймон Сміт пообіцяв сприяти процедурі отримання віз для студентів, аспірантів та викладачів, які братимуть участь у зазначеній програмі.

Враховуючи досвід британських університетів, Посол виступив з ініціативою провести семінари для представників ВНЗ України щодо налагодження співробітництва між бізнесом та університетами за участю університетів Великобританії.

Для покращення професійного розвитку викладачів англійської мови представниками Британської Ради в Україні порушено питання щодо залучення британських фахівців у розробці програми підвищення рівня підготовки викладачів англійської мови в українських ВНЗ, а також впровадження англійських он-лайн ресурсів для викладачів та учнів.

Насамкінець, Саймон Сміт високо оцінив рівень співпраці між університетами Великобританії та України та її перспективність.

Україна, Великобританія