Нові навчальні програми – в життя школи

Новини освіти в Україні

Міністерство продовжує серію семінарів, круглих столів, практикумів щодо наукового і методичного супроводу нових шкільних навчальних програм.

Нещодавно на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбувся відкритий науково-методичний семінар «Проблеми вивчення оригіналів і перекладів у процесі викладання світової літератури в загальноосвітніх навчальних закладах». Семінар був присвячений питанням залучення учнів до читання через осмислення оригіналу і перекладу, використання знань учнів з іноземних мов для збагачення кола їхнього читання, методичних аспектів роботи з перекладом на уроці тощо.

Керівник семінару, професор Ольга Ніколенко зазначила важливість вивчення мов (української та іноземних) у процесі формування особистості творчого читача в школі, зауваживши, що читання художніх текстів іноземною мовою та їх порівняння з українськими перекладами сприяє всебічному розвитку дітей, їх входженню в полікультурний світ.

Під час роботи вчителями було висловлено пропозиції: створити сучасні хрестоматії зі світової літератури, наповнивши їх оригінальними текстами та якісними перекладами із відповідним методичним супроводом; відкрити сайти, де б учні і вчителі могли ознайомитися з художніми творами (в оригіналах і перекладах); започаткувати просвітницькі лекторії у фаховій пресі з питань вивчення оригіналів і перекладів у школі.

Детальну інформацію про роботу семінару можна знайти на сайті Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського: poippo.pl.ua

Науково-методичний семінар