Завершився Міжнародний форум до Всесвітнього дня захисту прав споживачів та V Консумерський фестиваль «Час діяти!»

Новини освіти в Україні

12-15 березня 2013 року в Київському національному торговельно-економічному університеті пройшов традиційний V Міжнародний консумерський фестиваль «Час діяти!» за ініціативою членів Всеукраїнського руху «Молодь за права споживачів».

Організаторами фестивалю виступили: Міністерство освіти і науки України, Міністерство екології та природних ресурсів України, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Держспоживстандарт України, Укрмедтестстандарт, Українська торгівельна асоціація, Українська торговельна конфедерація, Всеукраїнська федерація споживачів «ПУЛЬС», Федерація профспілок України, Асоціація підприємств побутової техніки та електроніки, Всеукраїнська громадська організація «Жива планета», Науково-дослідний Центр Незалежних Споживчих Експертиз "ТЕСТ" та Київський національний торговельно-економічний університет.

Учасниками заходу стали гості з України, Російської Федерації, Республіки Польща, Латвійської Республіки, Федеративної Республіки Німеччина –представники державних органів влади, громадських організацій, торговельних мереж, засобів масової інформації, а також підприємці та виробники, студенти, аспіранти, викладачі навчальних закладів.

У рамках фестивалю відбулися міжнародна науково-практична конференція, форуми, круглі столи, дебати, тренінги, воркшопи, вебінари, бліц-інфо, квест, конкурси, флеш-моб та інші цікаві заходи.

Актуальними питаннями форуму 2013 року стали: «Правові аспекти захисту прав споживачів», «Якість, безпечність та екологічність товарів», «Консумерські проблеми ринку фінансових, туристичних, страхових та послуг ресторанного господарства».

Однією з найбільш довгоочікуваних подій V Консумерського фестивалю став міжнародний круглий стіл, тема якого небайдужа кожному споживачу, – «Захист прав споживачів фінансових послуг: виклики для України». Захід відбувся за підтримки Світового банку та Агентства США з міжнародного розвитку. Учасники столу розглянули найбільш важливі питання реформування системи захисту прав споживачів фінансових послуг в Україні.

Також надзвичайно цікавими та корисними були заходи, проведені іноземними учасниками фестивалю: воркшоп "Європейський досвід співпраці виробника і споживача" від Хенріха Данусевича, радник Європейської комісії з питань торгівлі та Європейського комітету з економічних та соціальних питань (Латвія) і вебінар "Практика порівняльних тестувань в Європі та світі" з керівником Департаменту генеральної політики у сфері порівняльного тестування продукції і міжнародного партнерства Інституту STIFTUNG WARENTEST Вільнатом Хайнцом (Німеччина).

Після продуктивної роботи для учасників фестивалю відбувся святковий концерт за участю студентів КНТЕУ на честь Дня факультету товарознавства та торговельного підприємництва.

Робота Міжнародного форуму та V Консумерського фестивалю була спрямована на вироблення ефективних рішень із питань захисту прав споживачів і забезпечення високих стандартів виробництва товарів та послуг.

На закритті фестивалю, вручаючи подяки його учасникам за особистий внесок у розвиток консумеризму, перший проректор КНТЕУ та президент Всеукраїнської федерації споживачів «Пульс» Притульська Н.В. зазначила: «За ці чотири дні ми долучилися до справи, яка знайде своє продовження в розпочатих в межах фестивалю програмах, зокрема просвітницькій діяльності з питань фінансової та юридичної грамотності населення щодо захисту прав споживачів за для здоров’я, безпеки та підвищення якості життя». За задумом організаторів, V Консумерський фестиваль став ще одним доказом того, що в Україні формується громадянсько активне та свідоме сучасне суспільство, аналізуються та вирішуються різноманітні проблеми з питань захисту прав споживачів та дотримання балансу інтересів споживача та виробника.

Міжнародний форум, V Консумерський фестиваль «Час діяти!»