Голова Державної служби ІВ обговорив з представниками громадськості питання просвітницької роботи у школах України

Новини освіти в Україні

18 березня 2013 року в Державній службі інтелектуальної власності України відбулася зустріч Голови Державної служби Миколи Ковіні з представниками громадськості: президентом Асоціації керівників шкіл України Оленою Онаць; керівником департаменту захисту інтелектуальної власності ТОВ «Майкрософт Україна» Юрієм Омельченком; спеціалістами Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством – президентом Антоніною Пахаренко-Андерсон, директором Олександром Пахаренком, піар-менеджером Веронікою Березанською.

У 2012 році Державна служба розпочала просвітницьку кампанію з метою підвищення рівня правосвідомості громадян у сфері інтелектуальної власності (ІВ). Зокрема, фахівці Державної служби запропонували студентам і викладачам вищих навчальних закладів Києва семінари, під час яких обговорювалися питання щодо законодавчих і практичних аспектів охорони та захисту об’єктів права інтелектуальної власності.

«На сьогодні студенти з чотирьох вишів (Київський національний торговельно-економічний університет, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, університет культури та мистецтва) мали змогу поспілкуватися з провідними фахівцями державної системи правової охорони ІВ. Приємно те, що до такої просвітницької роботи активно долучилася й громадськість», – зазначив Микола Ковіня. За його словами, проведення вищезазначених семінарів підтримала організація «Український альянс по боротьбі з підробками та піратством».

«Спільне проведення семінарів є чудовою нагодою для студентської аудиторії отримати відповіді на запитання, пов’язані із захистом чи використанням відповідної інтелектуальної власності в контексті національного законодавства, зокрема в повсякденному житті. Наразі є потреба й у проведенні спеціальних уроків для найменших громадян суспільства, а саме – школярів. Тому ми хотіли долучити до співпраці вас, шановні колеги», – звернувся до присутніх Голова Державної служби.

У свою чергу, Олена Онаць висловила побажання щодо розробки методичних матеріалів та проведення з їх використанням низки семінарів у загальноосвітніх школах – як для школярів, так і для вчителів. Актуальність таких заходів було пояснено наявністю в програмах великої кількості шкіл факультативних уроків з інтелектуальної власності.

«Приємно спільними зусиллями розпочати комплекс навчальних семінарів, майстер-класів, курсів тощо для школярів і вчителів. Навчання з ІВ – це потреба і часу, і суспільства. Ми як вчителі маємо бажання співпрацювати з усіма, хто небайдужий до цього процесу. Тож можемо розробити план заходів і розпочати їх проведення з очолюваної мною школи», – запропонувала Олена Онаць.

Не менш активну позицію продемонстрували й організації «Український альянс по боротьбі з підробками та піратством» та «Майкрософт Україна».

«На сьогодні важливим завданням є розроблення відповідних роздаткових матеріалів, стендів, брошур тощо. Ми попрацюємо над цим питанням і допоможемо його вирішити – використаємо досвід європейських країн з проведення ось таких просвітницьких заходів для учнів. Сьогодні обговорюємо чудову ідею, не забуваймо, зокрема, і про потребу поширення просвітницької кампанії й на регіони», – резюмував у своєму зверненні до учасників заходу Юрій Омельченко.

Президент Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством Антоніна Пахаренко-Андерсон зазначила, що успішне майбутнє держави нерозривно пов’язане з правовою охороною об’єктів ІВ. На її переконання, активна позиція громадськості й органу виконавчої влади – Державної служби – і прагнення залучити до навчання якомога більше студентів, викладачів, учителів та учнів уселяють віру в те, що інтелектуальне надбання українського народу буде надійно захищене й використовуватиметься правомірно.

Під час дискусії була погоджена пропозиція провести майстер-клас з використанням практичних прикладів захисту прав інтелектуальної власності під час заходів, приурочених до Міжнародного дня інтелектуальної власності, – для запрошених творчих дітей і гостей свята. Організація такого майстер-класу особливо доречна з огляду на плани Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством щодо проведення акції «Купуй справжнє, не купуй підробку, це коштує життя», яка також буде присвячена Міжнародному дню інтелектуальної власності та відбудеться в рамках святкових заходів Державної служби.

Найближчим часом Державна служба у співпраці з Асоціацією керівників шкіл України, Українським альянсом по боротьбі з підробками та піратством і ТОВ «Майкрософт Україна» розробить форми уроків для загальноосвітніх шкіл та методичні матеріали щодо захисту та використання об’єктів інтелектуальної власності.

Прес-служба Державної служби інтелектуальної власності

Державна служба інтелектуальної власності України