У Львівській політехніці змагатимуться роботи

Новини освіти в Україні

23 березня 2013 року у приміщенні Науково-технічної бібліотеки Національного університету «Львівська політехніка» розпочнуться змагання п'ятого туру Міжнародного чемпіонату перегонів роботів “Roborace” – 2012-2013.

Роботами слугуватимуть іграшкові машинки, які долатимуть трасу без ручного управління відповідно до закладеної у них програми. Це змагання на швидкість і безаварійність і технічну вправність.

Як розповів голова оргкомітету змагань, завідувач кафедри спеціалізованих комп'ютерних систем Інституту комп'ютерних технологій, автоматики та метрології університету Роман Дунець, учасники команд з роботехніки – це своєрідна студентська еліта. Вони повинні мати належні знання з програмування, електроніки, електротехніки, механотроніки. На думку Романа Дунця, цілком реальним у недалекому майбутньому стане автомобільний транспорт без втручання водія, адже подібні експерименти вже проводяться у різних країнах світу.

Колектив кафедри спеціалізованих комп'ютерних систем також ініціює проведення навчання і змагання творців мото-роботів – учнів Малої технічної академії, що діє у Львівській політехніці.

За інформацією прес-служби Національного університету «Львівська політехніка»

Національний університет «Львівська політехніка»