Ексклюзивне інтерв’ю Міністра освіти і науки України «Банківському телебаченню» від 22 березня 2013

Новини освіти в Україні

Нещодавно Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник дав ексклюзивне інтерв’ю Всеукраїнському фінансовому телеканалу «Банківське телебачення».
Дмитро Табачник зупинився на актуальних питаннях сучасної системи освіти в Україні.
Зокрема, Міністр розповів про роботу з розширення охоплення дошкільною освітою, яку здійснює Міністерство впродовж останніх трьох років; збільшення кількості робочих місць у зв’язку з відкриттям нових дошкільних навчальних закладів. За словами Міністра, незважаючи на те, що на сьогодні в Україні мають можливість відвідувати дитячі садки 85% дошкільнят («Це показник, який рекомендує країнам Старої Європи Європейський Союз»), збільшення доступності дошкільної освіти та підвищення її якості й надалі залишається одним із пріоритетів у роботі МОН.
Також Міністр поінформував про інновації у системі загальної середньої освіти – упровадження нових Державних стандартів, починаючи з 2012/2013 начального року. У першу чергу, йшлося про переваги обов’язкового вивчення іноземних мов (перша іноземна мова з 2 класу, друга (за вибором школи) – з 5-го) та інформатики (з 1 класу), а також про комп’ютерізацію та підключення до Інтернету навчальних закладів України.
Окрім того, Дмитро Табачник наголосив на важливості доступності освіти на всіх рівнях і розповів про розвиток інклюзивної освіти в Україні.
Також йшлося про:
– переваги, пов’язані з оптимізацією мережі вищих навчальних закладів в Україні;
– реалізацію програми Президента України «Інтелектуальне майбутнє», розвиток та підтримку обдарованих дітей;
– сприяння науковій діяльності у вищих навчальних закладах;
– розвиток міжнародного співробітництва («Я хотів би, щоб кожний провідний університет мав зарубіжного партнера і дипломи подвійного визнання»).
Детальніше – за посиланням:
http://www.youtube.com/watch?v=iCDccNW7JAM

Дмитро Табачник