Глава держави Віктор Янукович підписав Указ "Про Харківський національний університет міського господарства"

Новини освіти в Україні

Указом Президента України Віктора Януковича від 26 березня 2013 року № 162 підтримана пропозиція Кабінету Міністрів України щодо збереження статусу національного за Харківським університетом міського господарства, що утворюється у зв'язку з реорганізацією Харківської національної академії міського господарства.

Зазначимо, що у 2012 році університетові виповнилося 90 років від дня заснування.

Харківський національний університет міського господарства – перший вищий навчальний заклад, який створено для забезпечення фахівцями багатопрофільної сфери міського господарства, ще у 1922 році.

Сьогодні це потужний вищий навчальний заклад України, що працює на потреби однієї з найбільш складних галузей народного господарства та проблем регіонального розвитку.

До складу ВНЗ входять 10 факультетів, два технікуми (Житлово-комунальний та Електромеханічний), 40 кафедр, наукові та виробничі підрозділи. В університеті навчається понад 16 тис. студентів за 34-ма спеціальностями.

Освітньо-наукову діяльність цього ВНЗ забезпечує висококваліфікований склад науково-педагогічних працівників, серед яких 80 докторів наук, професорів і майже 400 кандидатів наук, доцентів, один дійсний член Національної академії наук України, 11 лауреатів державних премій, 23 заслужених діяча науки і техніки та заслужених працівника освіти та інших галузей.

Університет має розвинену соціально-побутову сферу та культурно-просвітницькі підрозділи. Усі студенти, у тому числі з сім’ями, забезпечені гуртожитками; щорічно близько тисячі оздоровлюються в санаторії-профілакторії; працює медичний центр.

На сьогодні зводиться Палац студентів, будівництво якого планується завершити цього року.

Вищий навчальний заклад є потужним центром наукових досліджень проблем житлово-комунального господарства, сталого розвитку міст, міської енергетики, транспорту, екології, регіональної економіки та муніципального управління.

Міжнародне співробітництво налічує майже 60 років. За роки незалежності України для зарубіжних країн підготовлено понад тисячу фахівців. Міжнародне визнання Харківського національного університету міського господарства також підтверджується договорами про співпрацю із зарубіжними університетами та грантами на проведення наукових досліджень.

Харківський національний університет міського господарства