Статус та роль вчителя в українському суспільстві

Новини освіти в Україні

18 листопада 2011 року в Інституті інноваційних технологій і змісту освіти відбулося перше засідання робочої групи з питань підготовки й проведення моніторингового дослідження щодо статусу та ролі вчителя в українському суспільстві у 2011-2012 роках. Згідно наказу МОНмолодьспорт від 04.11.2011 р. № 1262 Інституту доручено координацію дослідження, підготовку необхідних методичних матеріалів, надання обласним координаторам консультативної та методичної допомоги.
У засіданні взяли участь: заступник директора Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Юрій Завалевський; провідний науковий співробітник Педагогічного музею Національної академії педагогічних наук України Володимир Хоменко; заступник директора з навчально-виховної роботи ЗНЗ № 90 Володимир Клюй; начальник відділу моніторингу освітніх процесів ІІТЗО Ірина Василашко; завідувач сектору відділу моніторингу освітніх процесів ІІТЗО Марина Коваленко; науково-педагогічні працівники, які беруть участь у проведенні моніторингового дослідження.
Під час засідання обговорено та затверджено мету й завдання моніторингового дослідження. Особливу увагу приділено інструментарію моніторингового дослідження та обговоренню пропозиції щодо вдосконалення проведення дослідження.
У вступному слові Ірина Василашко наголосила на важливості проведення цього дослідження, а також на необхідності ознайомлення з його результатами широких кіл громадськості: «Узагальнені аналітичні матеріали за результатами моніторингового дослідження щодо статусу та ролі вчителя в українському суспільстві будуть готові у червні 2012 року. Всі результати моніторингового дослідження буде розміщено на веб-сайті Інституту інноваційних технологій і змісту освіти».
За пропозицією члена робочої групи Володимира Клюя ухвалено рішення про необхідність вивчення питання щодо безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу.
З метою отримання більш повних та об'єктивних даних, за пропозицією члена робочої групи Володимира Хоменка, вирішено залучити до опитування представників освітніх громадських організацій.
Одноголосно члени робочої групи підтримали пропозицію Юрія Завалевського щодо висвітлення питання співпраці батьків учнів з педагогічним колективом навчального закладу.
З 28 листопада до 3 грудня 2011 року відбудеться апробація інструментарію, розробленого робочою групою, у навчальних закладах різних типів та форм власності м. Києва.

Інститут інноваційних технологій і змісту освіти