Фестиваль української пісні зібрав у актовій залі ЗНУ шанувальників народної творчості

Новини освіти в Україні

У Запорізькому національному університеті великого значення надають розвитку української культури та патріотичному вихованню молоді. Крім того, серед студентів вузу багато талановитих співаків, які неодноразово посідали призові місця в різноманітних вокальних конкурсах. Саме тому п’ять років тому виникла ідея провести на базі ЗНУ Фестиваль української пісні. Мета фестивалю – підтримка та примноження традицій Запорізької області й міста, активізація творчого потенціалу студентів, стимулювання студентської молоді до вивчення багатогранного світу українського мистецтва та розвитку студентської художньої самодіяльної творчості.
За п’ять років захід фестиваль набув популярності, і у ньому беруть участь не лише студенти ЗНУ, але й творчі колективи інших вищих навчальних закладів та організацій Запоріжжя. Зокрема, за перемогу у фестивалі змагалися учасники із Запорізького національного університету, Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій, Запорізького національного технічного університету, Запорізького будівельного коледжу та Запорізького авіаційного коледжу.
У вітальному слові перший проректор ЗНУ Олександр Бондар наголосив: «У ЗНУ навчається обдарована й талановита молодь. Я бажаю всім учасникам фестивалю зберегти у серці промінь української пісні й пронести його крізь усе життя». Помічник ректора з виховної роботи Наталія Воронова підтвердила, що традиції фестивалю української пісні зміцнюються та розвиваються, зазначивши, що з кожним роком підвищується професіоналізм виконавців-учасників заходу.
Взяти участь у Фестивалі цього року виявили бажання 68 співаків. Їхній репертуар склали як відомі всім із дитинства народні пісні, так і найсучасніші естрадні хіти.
За рішенням журі гран-прі фестивалю отримав дует Юлії Данилюк та Миколи Білика (філологічний факультет ЗНУ); І місце здобув дует Ірини Золотих та Олексія Ворожеєва (філологічний факультет ЗНУ); ІІ місце посіла Катерина Процак (факультет соціальної педагогіки та психології ЗНУ); ІІІ місце зайняла Аліна Сур (економічний факультет ЗНУ).
Усі учасники гала-концерту Фестивалю отримали грамоти та подарунки.

Фестиваль української пісні