Віктор Янукович доручив забезпечити якісний літній відпочинок дітей

Новини освіти в Україні

Також згідно з дорученням Януковича, в країні мають бути вжиті заходи щодо збереження і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та поліпшення їх матеріально-технічної бази
З метою забезпечення у 2013 році оздоровлення та відпочинку дітей, створення належних умов для творчого, інтелектуального, культурного і фізичного розвитку дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку Віктор Янукович доручив уряду забезпечити своєчасну підготовку та здійснення заходів щодо літнього оздоровлення та відпочинку дітей.
Згідно з дорученням глави держави, прем’єр-міністр Микола Азаров має здійснити координацію робіт з оздоровлення та відпочинку дітей, забезпечення їх якісними харчовими продуктами і лікарськими засобами, здійснити державний санітарно-епідеміологічний нагляд у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку.
Крім того, керівник уряду, Голова Ради міністрів АРК, керівники обласних державних адміністрацій, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій мають ужити заходів щодо збереження і розвитку мережі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, поліпшення їх матеріально-технічної бази та кадрового забезпечення.
Президент також доручив не допустити зменшення порівняно з літнім періодом 2012 року кількості дітей, охоплених оздоровленням і відпочинком, насамперед дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, дітей із багатодітних і малозабезпечених сімей.
Згідно з дорученням, виконавці мають забезпечити своєчасне та в необхідному обсязі фінансування заходів з оздоровлення та відпочинку дітей, а також цільове використання бюджетних коштів, передбачених на зазначені потреби.
Як відомо, виступаючи на нещодавніх парламентських слуханнях, присвячених організації відпочинку і оздоровлення дітей, голова освітнього комітету Лілія Гриневич зазначила, що більшість школярів відпочивають у "таборах на асфальті".
Вона повідомила, що за роки незалежності кількість стаціонарних дитячих оздоровчих закладів скоротилося втричі, натомість у 15 разів збільшена кількість таборів з денним перебуванням при школах.
Гриневич зазначила, що уряд з року в рік наганяє статистику оздоровлення за рахунок літніх пришкільних таборів.
"Як би хто не звітував про щорічне збільшення показників оздоровлення та відпочинку школярів, насправді вони зменшуються, бо зменшується кількість коштів, які реально виділяються на оздоровлення та відпочинок з урахуванням зростання вартості основних складових собівартості путівки", - повідомила депутат, зазначивши, що в бюджеті 2013 року цифри на оздоровлення та відпочинок дітей на 20% менші, ніж у бюджеті минулого року.

Віктор Янукович, відпочинок, дитячі оздоровчі заклади