Відбулася нарада-семінар з питань з питань забезпечення якості освіти

Новини освіти в Україні

Керівництво Державної інспекції навчальних закладів України і проректори з науково-педагогічної роботи вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації м. Києва та Київської області обговорили питання забезпечення якості вищої освіти.
Під час наради-семінару, яка відбулася в Київській державній академії водного транспорту ім. гетьмана П. Конашевича-Сагайдачного, Голова Державної інспекції навчальних закладів України Михайло Гончаренко наголосив, що метою зустрічі є налагодження системи взаємодії інспекції з вищими навчальними закладами: «Ми намагаємося створити нову систему роботи інспекції, яка дала б змогу перейти від виявлення порушень, недоліків і притягнення, за результатами перевірки, до відповідальності – до аналізу системних проблем, виявлення типових недоліків, спрямувавши зусилля, в першу чергу, на усунення причин та попередження порушень».
Приклади «типових порушень всіх вишів і механізми проведення контролю», ознайомивши присутніх з програмою перевірок, навів начальник управління контролю за діяльністю вищих навчальних закладів ДІНЗ України В’ячеслав Шиманський. Проректор з навчальної роботи та практики Київської державної академії водного транспорту ім. гетьмана П. Конашевича-Сагайдачного Віктор Тарасюк звернув увагу на систему внутрішнього контролю забезпечення якості знань студентів. «Самостійна робота студентів повинна бути допомогою в становленні й формування професійних та загальнолюдських якостей майбутніх випускників. Саме самостійна робота студентів є однією зі складових управління якісної підготовки фахівців», – підтримала їх проректор з науково-педагогічної роботи Київського національного університету технології та дизайну Ольга Бондаренко.
Після завершення обговорення та внесення пропозицій щодо взаємодії Державної інспекції навчальних закладів з ВНЗ досвідом з впровадження інформаційних систем управління навчальним процесом поділився проректор з науково-педагогічної роботи Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України Сергій Коваленко, вказавши на основні стандарти системи освіти.
Підбиваючи підсумки наради, Голова ДІНЗ Михайло Гончаренко подякував присутнім за конструктивну роботу. «Я розумію, що «програма максимум», яку ми ставимо перед собою, може бути виконана лише у тісній, відкритій та прозорій співпраці з керівництвом вищих навчальних закладів та громадськими організаціями в галузі освіти», – підсумував Михайло Гончаренко.

Нарада-семінар, Керівництво Державної інспекції