У Черкаському державному технологічному університеті відбулася зустріч керівників області з науковцями

Новини освіти в Україні

16 травня 2013 року, напередодні Дня науки в Україні, у Черкаському державному технологічному університеті відбулася зустріч керівників області з науковцями, де голова обласної ради Валерій Черняк наголосив на необхідності покращення соціальних умов робітників сфери науки, акцентував увагу на тому, що науковці як еліта нації та відповідальна ланка суспільного устрою обов’язково мають знаходити підтримку в держави.
До слова було запрошено ректора Черкаського національного університету, професора, доктора педагогічних наук Анатолія Кузьмінського, який привітав науковців з Днем науки. Він наголосив, що сфера науки не може сприйматися тільки односторонньо, адже «почуття без знань слабі, а знання без почуттів черстві».
Заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Тетяна Прітченко розповіла про талановите покоління молодих науковців, зазначивши, що для їх розвитку старше покоління наукових працівників своєю титанічною працею збудувало міцне підґрунтя.
Своїм досвідом та враженнями від наукової діяльності поділилася з присутніми Марія Сіренко, учениця 11 класу Черкаської гімназії № 31 Черкаської міської ради, переможниця Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів Малої академії наук України в секції «Історія України». За її словами, у науковій роботі головне – це гармонійне поєднання елементів науковості та творчості.
Володимир Поліщук, доктор філологічних наук, завідувач кафедри української літератури та компаративістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, звернувся до присутніх із пропозицією консолідації держави з науковцями. Він запропонував створити музей «Наука Черкащини» й наголосив на значущості підготовки до відзначення 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка.
Головний науковий співробітник відділу наукової роботи та міжнародного співробітництва Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля, доктор фізико-математичних наук, професор Валерій Акіньшин вніс пропозицію щодо посилення роботи наукової ради при облдержадміністрації.
Голова обкому Профспілки працівників освіти і науки Ольга Жалдак розповіла присутнім про важливість популяризації успіхів науковців у засобах масової інформації. Від імені працівників Профспілки працівників освіти і науки України привітала науковців та побажала, щоб озвучені на заході пропозиції неодмінно були реалізовані.
На завершення зустрічі Валерій Черняк вручив Почесні грамоти облдержадміністрації та облради науковим працівникам області.

ЧДТУ, зустріч, керівник