З 17 до 24 травня 2013 року у Стамбулі (Турецька Республіка) проходить Міжнародна учнівська олімпіада з екології

Новини освіти в Україні

У змаганнях беруть участь школярі більше ніж із 50 країн світу.
Цьогоріч команду України на чолі з науковим керівником – доцентом Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимиром Безруковим, представлятимуть троє учнів – переможці Всеукраїнської олімпіади з екології.
Юні екологи захищатимуть дві роботи: спільний проект «Морфологічні та біохімічні особливості листя рослин в атмосфері міст» (учень 10 класу Луцької гімназії №21 імені Михайла Кравчука Роман Король та учениця 11 класу Української гімназії №1 міста Івано-Франківськ Ірина Репетило) та проект «Бджоли шлють сигнали SOS» (учениця 11 класу комунального закладу «Луганської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №18» Дарина Боровльова ).
«Головне, що Україну ми представлятимемо на високому рівні. Тематика обох проектів є досить цікавою та актуальною у наш час. Підготовка до Олімпіади тривала досить ґрунтовно, тому шанси на отримання призових місць я оцінюю оптимістично», – говорить науковий керівник групи, доцент Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Безруков.
Учениця 11 класу комунального закладу «Луганської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №18» Дарина Боровльова зазначає: «Виступати із власними дослідженнями на міжнародному рівні – це вже перемога для мене. Важливо представити свій проект гідно. Впевнена, що отримаю незабутні, позитивні враження від поїздки».
«Хочемо показати, що українська наука в питаннях екології прогресує та ми, українці, піклуємось про майбутнє нашого навколишнього середовища. Не так важлива перемога, як участь, однак сподіваюсь, що наші дослідження привернуть увагу журі та гостей конкурсу», – коментує учасниця Олімпіади, учениця 11 класу Української гімназії №1 міста Івано-Франківськ Ірина Репетило.
«Мені вже приємно, що спільний з Іриною проект представлено серед інших країн світу. Цікаво познайомитись із роботами учасників змагання інших країн світу і сподіваюсь на перемогу», – говорить учасник Міжнародної олімпіади з екології Роман Король.
Наукові дослідження українських конкурсантів тривали протягом майже двох років. Підготовка до міжнародної олімпіади – більше двох місяців. Учні представлятимуть свої роботи виключно англійською мовою. Презентацію та проекти оцінює міжнародне журі.

Міжнародна учнівська олімпіада з екології, Стамбул