Учасники тестування не згодні з відповідями на тест ЗНО з англійської мови

Новини освіти в Україні

Учасники тестування, які складали тест зовнішнього оцінювання з англійської мови переконані, що деякі відповіді на завдання тесту були неоднозначними та містили граматичні помилки
Про це йдеться в електронному зверненні учасників зовнішнього оцінювання до фахівців Українського центру оцінювання якості освіти, в якому вони висловлюють власну позицію щодо деяких завдань та відповідей на них, що були використані в тесті ЗНО з англійської мови.
"Ми, абітурієнти 2013 року, не згодні із деякими відповідями у тестах з англійської мови. Ми вважаємо, що відповіді були доволі двозначними. Особливо багато запитань у нас виникає стосовно Task 5, адже саме там більшість абітурієнтів допустили помилку", - йдеться у зверненні.
"У варіантах відповідей була виключно рідковживана лексика. Також у тексті зустрічаються граматичні помилки. Ми хочемо звернути вашу увагу на те, що навіть викладачі, переглядаючи завдання, робили помилки", - зазначають автори, звертаючись до представників УЦОЯО.
"Ми просимо вас переглянути відповіді та прийняти відповідні міри. Велике прохання розібратися у цій ситуації, адже, можливо, саме цей Task 5 може зруйнувати долі та мрії багатьох людей. Покажіть, що вам не все одно, що ви дбаєте про нас і про наше майбутнє", - йдеться у електронному звернені, яке вже встигли підписати декілька тисяч осіб.
У свою чергу, реагуючи на звернення учасників ЗНО, Українським центром оцінювання якості освіти у понеділок було поширено заяву, в який зазначається, що всі тести зовнішнього незалежного оцінювання в 2013 році були розроблені досвідченими фахівцями, укладені відповідно до програм ЗНО та мають позитивні експертні висновки.
"До розробки тестових завдань були залучені наукові працівники Національної академії педагогічних наук, викладачі вищих навчальних закладів освіти, досвідчені педагоги загальноосвітніх навчальних закладів. Кожне завдання, включене до тестів 2013 року, має позитивні експертні висновки. Усі тестові завдання відібрані із фондів банка тестових завдань", - наголошують в УЦОЯО.
"Правильні відповіді до завдань тестів з хімії, української мови і літератури, іноземних мов ухвалено предметними фаховими комісіями без зауважень до змісту тестових завдань та однозначності відповідей на них", - йдеться у повідомлені центру.
Варто зазначити, що суперечності щодо змісту тесту зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови виникають не вперше. Найбільш гучного розголосу набула ситуація навколо змісту завдань тесту з англійської в 2010 році. Тоді учасники тестування наголошували на невідповідності тесту шкільній програмі.

Учасники тестування, ЗНО