У Міносвіти кажуть, що абітурієнти не скаржаться на обшуки

Новини освіти в Україні

У профільному міністерстві зазначають, що впровадження технологічних перерв під час тестування є вимушеним кроком, а рішення щодо його проведення зумовлене поведінкою самих учасників ЗНО
Саме так у Міністерстві освіти відреагували на заяву директора Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти Ігора Лікарчука, в якій експерт поставив під сумнів правомірність ідеї чиновників щодо обшуків абітурієнтів під час тестування із застосуванням перерв у роботі над тестом.
У Міністерстві освіти визнають, що одним з нововведень проведення ЗНО стало системне застосування металодетекторів для запобігання випадкам використання абітурієнтами під час роботи над тестом заборонених засобів.
У відомстві запевняють, що такі заходи є вимушеними та обумовлені поведінкою учасників зовнішнього незалежного оцінювання, а також проводяться лише за наявності відповідних підстав.
"На сьогодні в пунктах тестування, за наявності відповідних підстав, проводяться технологічні перерви. Під час такого заходу робота абітурієнтів над тестом припиняється, про що в аудиторному протоколі робиться відповідний запис. Час тривалості технологічної перерви додається до часу, відведеного абітурієнтам для роботи над тестом. Такий захід є вимушеним, а рішення щодо його проведення зумовлене поведінкою самих учасників ЗНО", - повідомляють у Міносвіти.
У відомстві зауважують, що порядок застосування металодетекторів працівниками Державної служби охорони в пунктах тестування цього року унормовано спільним наказом МОН та МВС, яким затверджено Інструкцію з охорони пунктів тестування працівниками ДСО.
"Дії працівника Державної служби охорони (ДСО) спрямовані на підтвердження факту відсутності у абітурієнтів заборонених процедурою тестування засобів. У разі спрацювання металодетектора абітурієнту пропонують показати уміст кишень", - зауважують в МОН.
Також у відомстві зауважують, що поки жодних скарг щодо некоректності або неправомірності дій працівників ДСО в пунктах тестування до Міністерства освіти і науки та Українського центру оцінювання якості освіти не надходило.
"Доречно було б зауважити, що серед усіх питань, які висловлюються абітурієнтами в розділі "Запитаня та відповіді" на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, а також за телефоном інформаційної підтримки, найменше турбує абітурієнтів застосування металодетекторів в пунктах тестування", - зауважили в Міністерстві освіти.
"Якщо говорити про моральний бік цих заходів, то навряд чи відповідає педагогічним канонам ситуація, коли абітурієнт замість того, щоб добре підготуватися, планує в пункті тестування списати. Таким чином порушуються права інших учасників ЗНО, які заздалегідь готувалися до вступу, сподіваючись лише на власні знання: абітурієнт, який отримав свої результати у нечесний спосіб, нарівні з добросовісним вступником братиме участь у конкурсному відборі, вступить на навчання до ВНЗ, стане лікарем або вчителем…Наслідки очевидні, тож доводиться відповідним чином реагувати на виклики сьогодення", - впевнені в освітньому відомстві.

ЗНО, абітурієнт