У держави немає коштів на Єдину електронну базу з питань освіти

Новини освіти в Україні

Оскільки Держбюджетом не передбачені кошти для фінансування заходів з організації та впровадження Єдиної бази з питань освіти, роботу бази мають оплачувати вищі навчальні заклади

У Державному підприємстві "Інфоресурс", яке є розпорядником Єдиної державної бази з питань освіти, повідомили, що Державним бюджетом не передбачено бюджетних коштів для фінансування заходів щодо організації та впровадження бази.

Про це йдеться листі підприємства, в якому керівникам вищих навчальних закладів роз’яснюється необхідність підключення та обслуговування вишів Єдиною державною електронною базою з питань освіти на платній основі.

В ДП "Інфоресурс" нагадують, що Єдина державна електронна база з питань освіти була створена на виконання постанови Кабінету Міністрів від 13 липня 2011 р. № 752.

"Оскільки Державним бюджетом не передбачено бюджетних коштів для фінансування заходів щодо організації та впровадження Єдиної бази, ДП "Інфоресурс", яке визначено зазначеною постановою Адміністратором Єдиної бази, забезпечує укладання договорів з навчальними закладами про організаційно-технічне забезпечення підключення та підтримання доступу до Єдиної бази", - йдеться у листі державного підприємства.

В Інфоресурсі повідомили, що формування Єдиної бази розпочалось у 2012 році і до кінця року в базу були підключені усі вищі навчальні заклади.

Також в підприємстві зазначають, що приймальні комісії у 2012 році забезпечили внесення до ЄДЕБО усіх відомостей про вступників, які згодом використовувалися навчальними закладами для формування наказів про зарахування, статистичної звітності, а також для реалізації Міністерством освіти управлінських рішень.

"Так, станом на травень 2013 року до Єдиної бази підключено 1192 навчальні заклади. В червні поточного року розпочато процес підключення професійно-технічних закладів до Єдиної бази", - зазначають в державному підприємстві.

В Інфоресурсі навіть стверджують, що знизили вартість послуги з організації доступу навчального закладу до бази з огляду на фінансовий стан навчальних закладів.

"Враховуючи їх фінансовий стан, вартість разової послуги з організації доступу навчального закладу до Єдиної бази (1 робоче місце) знизилась на 24 відсотка та становить 567 гривень (у 2012 становила 744 гривень). Ця вартість поширюється на навчальні заклади будь якого рівня акредитації та форми власності", - наголошують у підприємстві.

Водночас, в ДП "Інфоресурс" не роз’яснили мотивів значного збільшення вартості щоквартальної плати за послуги ДП "Інфоресурс" з підтримання доступу навчальних закладів до Єдиної бази. У 2013 році вона становитиме 0,63 грн. за одного студента. Минулого року ця щоквартальна послуга коштувала навчальним закладам 0,36 грн. з розрахунку за одного студента.

Як відомо, наприкінці травня у МОН повідомили про зміну вартості послуг за організацію та підтримання доступу до Єдиної електронної бази з питань освіти для вищих навчальних закладів. Після чого, голова освітнього парламентського комітету Лілія Гриневич звернулася до прем’єра Миколи Азарова з проханням пояснити, на яких підставах міністерством підвищена вартість щоквартальної плати за доступ вишів до єдиної електронної бази з питань освіти.

Держбюджет, Єдина державна електронна база з питань освіти