Україна поділилася досвідом «лінгвістичної революції» з Узбекистаном та Казахстаном

Новини освіти в Україні

За участю заступника Міністра освіти і науки України Бориса Жебровського відбулася відео-конференція через програму Skype з представниками Міністерства освіти і науки Республіки Узбекистан, Республіки Казахстан, Британської Ради в Узбекистані та провідними фахівцями у галузі викладання іноземної мови у початковій школі.
Метою наради стало вивчення досвіду впровадження викладання іноземних мов з першого класу в Україні та обмін досвідом.
Спілкуючись з колегами, Борис Жебровський зазначив: «Уже рік українська школа живе в умовах нових державних стандартів. Назву сім умов переходу на вивчення з першого класу іноземної мови. Перша умова – наявність досвіду. Такий досвід був у Києва, який 12 років тому перейшов на вивчення іноземної мови з першого класу. Друга – мотивація. Третя умова – соціальна справедливість. Четверта – готовність кадрів. П’ята – методичне забезпечення. Шоста – громадська думка. Сьома умова – допомога носіїв мови. Ці сім умов ми виконали».
Також заступник Міністра поінформував, що на сьогодні в Україні вивчається переважно чотири іноземні мови: англійська (91,7%), німецька (6,5%), французька (1,6%), іспанська (0,08%).
Окрім того, в окремих навчальних закладах організовано навчання інших іноземних мов: китайської, японської, арабської, турецької, гінді, перської, корейського, італійської, польської, скандинавських мов та інших.
Також зазначено, що перехід на новий зміст і структуру навчання іноземних мов зумовив здійснення комплексу заходів, які сприяли забезпеченню шкіл новими програмами, підручниками, навчально-методичними посібниками. Насамперед, всі школи вчасно були забезпечені підручниками з англійської, німецької, французької, іспанської мов для 1-го класу, підготовленими вітчизняними авторськими колективами.
Забезпеченість підручниками з іноземних мов, виданих за рахунок державного бюджету, в поточному навчальному році для учнів 1-2 і 5 класів становить 100%.
В успішному впровадженні обов'язкового навчання іноземних мов важливу роль відіграють інститути післядипломної педагогічної освіти. Підвищення кваліфікації вчителів іноземних мов здійснюється різними шляхами: на курсах підвищення кваліфікації, участь у роботі семінарів, науково-практичних конференцій.
На сьогодні за активної співпраці з Британською радою, Гете-інституту, Посольства Франції в Україні розроблені сучасні навчальні матеріали для інститутів післядипломної педагогічної освіти.
Учасники відео-конференції обговорили із заступником Міністра низку питань, зокрема, щодо перепідготовки та підвищення кваліфікації вчителів іноземної мови, впровадження ІКТ та ін.

Україна, Узбекистан, Казахстан