Аграрно-економічний університет створять на Дніпропетровщині

Новини освіти в Україні

У Дніпропетровську знайшли компромісну модель реорганізації трьох вищих навчальних закладів, що передбачає збереження трьох самостійних структурних підрозділів зі своїми юридичними правами

За повідомленням прес-служби Дніпропетровської облдержадміністрації, про це під час прес-конференції розповіли керівники Дніпропетровського державного аграрного університету, Дніпропетровської державної фінансової академії та Академії митної служби України.

Ректор Дніпропетровського державного аграрного університету Анатолій Кобець повідомив, що завдяки втручанню губернатора Дмитра Колеснікова та віце-прем'єр-міністра Олександра Вілкула була прийнята модель реорганізації трьох закладів освіти.

"Суть цієї моделі полягає в тому, що в Дніпропетровську буде створено аграрно-економічний університет не шляхом ліквідації трьох вишів, а шляхом приєднання до ДДАУ митної та фінансової академій, - наголосив він. – Таким чином, багаторічна історія цих закладів освіти буде збережена та продовжена".

Анатолій Кобець додав, що новостворений Дніпропетровський аграрно-економічний університет буде складатися з 3 самостійних структурних підрозділів зі своїми юридичними правами, рахунками тощо. Скорочень не буде: за кожним структурним підрозділом збережеться науково-педагогічний персонал, який сьогодні працює. Збережеться і ліцензований обсяг набору фахівців, який є в кожному вузі, і обсяг держзамовлення.

"Така модель реорганізації дозволить протягом найближчих років органічно злитися трьом вишам і вирости в новий проект", - вважає ректор Аграрної академії.

За словами ректора Дніпропетровської державної фінансової академії Наталі Редіної, у всіх великих регіонах України є економічні університети. І Дніпропетровщині теж необхідний такий університет.

"Об’єднання вишів дозволить сконцентрувати всі наукові сили в одному навчальному закладі, а отже – підвищити якість освіти. З точки зору молоді створення такого вишу – це хороша перспектива", - сказала вона.

Студентка ДДАУ Ольга Егорова наголосила, що прийняття рішення про реорганізацію трьох вузів стало найбільш компромісним з можливих.

"Наші студенти показали себе гідно. Ми боролися за можливість вчитися у своєму профільному вузі і дуже задоволені, що в назві нового навчального закладу приставка «аграрний» стоїть на першому місці. Це означає, що ми зберігаємо свою юридичну особу", - сказала вона.

Аграрно-економічний університет