Корупцію у вищих навчальних закладах провокують студенти, - міністр освіти і науки Дмитро Табачник

Новини освіти в Україні

Таку думку висловив міністр освіти і науки Дмитро Табачник у ефірі Українського радіо.
"Що стосується корупції у вищих навчальних закладах, вибачте, я буду говорити відверто: її дуже часто провокують нерадиві студенти, які вчитися не хочуть, а хочуть або отримати стипендію, або не засмучувати батьків. Тоді починаються "витинанки", як знайти шлях до прихильності викладача", - сказав Табачник.
За його словами, для боротьби з корупцією Міністерство через Державну інспекцію навчальних закладів проводить перевірки та контрольні роботи.
"Найголовніша перевірка - коли приходять викладачі з іншого закладу і просять по стандарту написати контрольну роботу", - пояснив Табачник.
Він заявив, що при вступі корупції теоретично не може бути.
"Тому що бали перевіряються, вони всі є і на сайті університету, і на сайті єдиної системи. Якщо Петренка зарахували зі 712 балами, наприклад, до Київського національного економічного університету, а Сергієнко, у якого 713, не був зарахований, він може негайно прийти до Міністерства і ця ситуація буде виправлена", - зазначив Табачник.
За словами міністра, боротися з корупцією має кожен у своїй особі.
"Тобто собі сказати: Я буду вчитися, а не шукати можливість через старосту передати кілька гривень для того, щоб отримати залік", - наголосив Табачник.

Вищі навчальні заклади України