МОН системно оновлює зміст освіти, - міністр освіти

Новини освіти в Україні

"Міністерством освіти і науки проведена системна робота з оновлення змісту освіти", - про це заявив міністр освіти під час брифінгу, присвяченому реалізації державних стандартів у новостворених підручниках.
Зокрема, міністр поінформував про основні новації нового Державного стандарту, що упроваджуватиметься у базову повну загальну середню освіту, починаючи з нового навчального року.
"По-перше, це вивчення іноземної мови з 1-го класу, по-друге, це обовязкове запровадження у 5-х класах другої іноземної мови, а також – вивчення інформатики з 2-го класу", – розповів міністр.
За його словами, нові навчальні програми, які містять нові Державні стандарти для загальноосвітніх навчальних закладів створені з урахуванням європейської практики.
"При створенні навчальної програми "Сходинки до інформатики" використані рекомендації ЮНЕСКО. Цей курс розглядається як необхідний інструмент, який у сучасному інформаційному суспільстві сприятиме більш успішному навчанню учнів, усебічному розвитку дитини шкільного віку", - зазначив міністр.
Він повідомив, що рекомендаціям західних фахівців, зокрема Комітету з мовної політики Ради Європи, відповідає й нове покоління підручників з іноземних мов, що є дуже актуальним, враховуючи їх обовязкове вивчення.
Водночас, за словами Табачника, нові підручники принципово відрізняються від своїх минулорічних попередників – зокрема, підвищеною якістю видруку та забезпеченням навчально-методичними комплектами.
Також міністр переконаний, що цьогоріч підвищилася не лише якість підручників, а й суттєво збільшилася їхня кількість.
"Завдяки збільшенню Урядом України у Державному бюджеті коштів на видання навчальної літератури ми вперше за останні роки зможемо забезпечити створення, видрук і доставку до середніх шкіл понад 13 млн шкільних підручників", – поінформував міністр.
За його словами, за останні 2 роки створено та видруковано весь комплект підручників для 1-2-х класів; у 2013-му створені підручники для 5-го класу і вже зараз розпочинається випереджальний друк на наступний рік підручників для 3-го класу.
Табачник також підкреслив, що Міністерство освіти і науки повністю задовольнило усі побажання регіональних органів управління освітою щодо змісту підручників – це стосується, у першу чергу, кількості примірників мовами національних меншин.
Окрім того, міністр наголосив, що значна увага у цьому році приділена художньому оформленню підручників і дотриманню санітарно-гігієнічних умов, які спрямовано на профілактику захворювань органів зору та опорно-рухового апарату.
"У цьому році друк усіх підручників створено з випередженням як графіку, так і кількості, – сумарний тираж усіх примірників складає близько 120% від загальної кількості учнів", – підсумував міністр.

Міністерство освіти і науки