На Закарпатті відбувся ІХ Всеукраїнський зліт юних туристів-краєзнавців

Новини освіти в Україні

У зльоті, який проходив у Центральному таборі туристського активу учнів України (с. Осій Іршавського району) взяли участь 17 команд з різних областей України та міста Києва.
Відповідно до програми заходу, спочатку учасники демонстрували свою майстерність і хист у конкурсах «Візитка» та «Туристсько-краєзнавча вікторина». А під час конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт «У традиції краса тисячоліть» юні дослідники розкрили смислове, духовно-родове, обрядове та історичне значення символів та орнаментів, якими оздоблювались речі повсякденного побутового вжитку, знаряддя праці, зброя, частини помешкань.
Кращими у цих конкурсах стали команди Чернівецької області, ІІ та ІІІ місця посіли відповідно команди м. Києва та Волинської області.
У творчих майстернях за напрямами туристсько-краєзнавчих досліджень (історичне краєзнавство, археологія, екологія, геологія, географічне краєзнавство, фольклор і етнографія) юні краєзнавці представили звіти про пошуково-дослідницьку роботу гуртка, експедиційного загону, творчого об’єднання тощо.
За підсумками роботи в творчих майстернях І місце посіла команда Волинської області, ІІ місце – у представників Чернівецької області, а на ІІІ сходинці – юні полтавчани.
Найскладнішим видом програми зльоту став туристсько-краєзнавчий експедиційний маршрут, який проводився за принципом «ралі». У цьому виді змагань учасникам потрібно було показати не тільки рівень знань за напрямами краєзнавчих досліджень на контрольно-залікових станціях, а й рівень туристсько-спортивної підготовки на технічних етапах: вміння орієнтуватися та визначати відстані на місцевості. в’язати вузли, визначати азимути, визначення топографічних знаків).
Переможцями на маршруті стали представники Харківської (І місце), Чернігівської (ІІ місце) та Запорізької (ІІІ місце) областей.

ІХ Всеукраїнський зліт юних туристів-краєзнавців